14 mar 2012

Szwajcaria Kaszubska to nie szwajcarski ser!

Komentarz K.P.:
REFERENDA LOKALNE NA WNIOSEK MIESZKAŃCÓW - macie chamy jeszcze złoty róg! 

"Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapki wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur."


Pożyczając od poety: Macie chamy jeszcze złoty róg! To są referenda lokalne na wniosek mieszkańców. Te referenda są źródłem stanowienia własnego, lokalnego prawa mieszkańców - obojętnie czy wójt gminy się zgadza, czy nie, obojętnie jakie zdanie ma starosta, czy wojewoda! Wg wideo panoramy , Starosta słupski nie wydał na tereny gdzie ciężarówki wylewają trującą maź zezwolenia. Wniosek: on powinien cały teren zamknąć. Jak pisałem już w roku 2010 MUSICIE SAMI DOZOROWAĆ TO WASZE ŻYCIE!, patrz
Technologia wydobycia gazu z łupków zatruwa wody w Polsce

Patrz głównie tu
http://idb.nowyekran...bron-referendum
http://idb.nowyekran.pl/post/50935,aha-gminy-lubin
http://idb.nowyekran...a-dzwigne-swiat
http://idb.nowyekran.pl/post/55217,krzywda-z-opoznionym-zaplonem-list-otwarty-do-ojca-rydzyka
Rydzyku pomóż Polsce!
Po co się prosić, po co pisać petycje, po co demonstrować, po co chodzić?. Róbcie prawo lokalne! Przyzwyczajcie się do wzięcia inicjatyw we własne ręce, zamiast biadolić, robić demonstracje, czy podpisywać petycje bez jasnego tematu i celu politycznego.
Zachowujcie się jak suwereni !

14 marzec 2012 rok 
Szanowni Państwo!
Przewodniczący Konferencji Andrzej Szczęśniak

Stowarzyszenie Niesiołowice-Węsiory Kamienne Kręgi organizuje protesty w sprawie wydobywania gazu łupkowego na terenie Kaszub. Tereny te nigdy nie będą terenami przemysłowymi, gdyż jest to Szwajcaria Kaszubska. Nie pozwolimy zrobić ze Szwajcarii Kaszubskiej SERA SZWAJCARSKIEGO. 

Kaszuby to dzielny Naród obalił komunę to i przegnają niszczycieli naszej ziemi obce koncerny. W najbliższym czasie usłyszycie o pikietach przy odwiertach. Planujemy wyprawę Kaszubów do Parlamentu Europejskiego w sprawie zakazu wydobywania gazu łupkowego na terenie Kaszub, wyjawienie prawdy o braku konsultacji społecznych i łamaniu praw własności, naruszaniu miru domowego przekupstwach społeczeństwa przez Koncerny Talizman i BNK.

Powiemy o łamaniu wszelkich konwencji Europejskich wylewaniu popłuczyn z odwiertów po żwirowniach, lasach i polach na Kaszubach, zatruwaniu Środowiska i zamachu na Samorządność Terytorialną.

Prezes Stowarzyszenia Hieronim Więcek

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"