20 mar 2012

Konferencja Gaz Łupkowy - Warunki Konieczne Osi zła PO-PiSDzisiaj, 20. marca 2012 r. konferencja PIS-u. Jak widzi PIS rolę suwerenów w obronie kraju przed kruszeniem i zatruciem chemią 2/3 podziemia i wód podziemnych kraju przez koncerny wydobywcze?

 

Jarosław Kaczyński jeden z punktów krystalizacyjnych Osi zła Po-PiS.Kaczyński nie wspomina o kosztach zniszczenia zasobów wodnych. Tak przemawia człowiek, który chce panować terrorem przykrytym "praworządnością". O zmianach w prawach suwerena Kaczyński osobiście nie mówił. Zmiany ustaw o referendach uwidocznił Jacek Wróblewski, Prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Wróblewski zwrócił szczególną uwagę na kwestię współpracy z samorządami. - Od ich decyzji zależy rozpoczęcie poszukiwań, a uzyskanie pozwoleń zależy od współpracy między podmiotami. To kwestia wizerunku nie tylko firmy, ale i branży. Brak współpracy powoduje komplikacje i niepowodzenie dla inwestora – mówił prezes POPiHN. W sprawie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach potrzebne będą konsultacje ze społeczeństwem. Wróblewski zaznaczył, że potrzebna jest też dobra polityka informacyjna, zarówno dla samorządów jak i mieszkańców.

Wniosek: Kaczyński chce osłabić ustawę samorządową o referendach! Z wypowiedzi Wróblewskiego można zrozumieć jak on się boi zakazów poszukiwań uzyskanych w wyniku decyzji suwerenów w referendach lokalnych na wniosek mieszkańców.

'Konferencja Gaz Łupkowy - Warunki Konieczne' - zaproszenie
Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość
serdecznie zaprasza na konferencję

GAZ ŁUPKOWY – WARUNKI KONIECZNE
która odbędzie się 20 marca 2012 roku,
godz. 13.00 – 15.30
Sala 106, Sejm RP
ul. Wiejska 4/6/8, Warszawa

Prosimy o potwierdzenie udziału w konferencji do dnia 19 marca 2012 r.:
Telefon 22 694 26 30, mail: konferencjapis@wp.pl


PROGRAM  KONFERENCJI
Godz. 12.30 - 13.00 – Rejestracja uczestników
Godz. 13.00
WprowadzenieJarosław Kaczyński, Prezes Prawo i Sprawiedliwość
Otoczenie prawne – Krzysztof Kwiecień, ekspert ds. energetycznych
Dyskusja
Współpraca z samorządami i społecznościami lokalnymi – Wiesław Prugar, Prezes Organizacji Polskiego Przemysłu Poszukiwawczo - Wydobywczego
Dyskusja
Rola rządu i miejsce nowego sektora gazowego w strategii rozwoju kraju – Piotr Naimski, Poseł na Sejm RP
Dyskusja
Podsumowanie
Moderator: Dawid Jackiewicz, Poseł na Sejm RP

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"