24 mar 2012

Rzepa nt. shale gas 29 marca 2012, konferencja

Data rozpoczęcia: 2012-03-29
Data zakończenia: 2012-03-29
Miejsce: Warszawa, Prosta 51 

Formularz do rejestracji: http://szkolenia.rp.pl/wydarzenie/form/2020,gaz-lupkowy-%E2%80%93-nadzieje-i-oczekiwania.html

Celem konferencji organizowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” jest przybliżenie możliwości i wyzwań jakie pojawiają się przed tym nowym, obiecującym rynkiem. Podczas spotkania porozmawiamy m.in. na temat przyszłości wydobycia gazu łupkowego w Polsce, otoczeniu gospodarczym i politycznym takich inwestycji, modernizacji gospodarki, budżecie Państwa, podatkach i wielu innych niezwykle istotnych zagadnieniach. Serdecznie zapraszamy do udziału!


Liczba miejsc jest ograniczona, w związku z czym organizatorzy zastrzegają sobie prawo odmowy uczestnictwa pomimo spełnienia wskazanych kryteriów.

Czas trwania: 09.00 – 14.00

Cena:
0 zł/os Udział bezpłatny dla kwalifikowanych uczestników
1490 zł/os zł + 23% VAT - Konferencja płatna dla przedstawicieli firm doradczych i kancelarii prawnych

29 marca 2012 r.,

Moderatorzy konferencji: 
Jakub Kurasz, zastępca redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita" oraz redaktor naczelny Gazety Giełdy "Parkiet"
Tomasz Furman, dziennikarz działu ekonomicznego dziennika "Rzeczpospolita" oraz Gazety Giełdy "Parkiet"

09.30  10.00
Rejestracja gości, poranna kawa

10.00 – 10.10
Otwarcie konferencji 
Jakub Kurasz, zastępca redaktora naczelnego dziennika "Rzeczpospolita", redaktor naczelny Gazety Giełdy "Parkiet"

10.10 – 11.30
Blok I. Cele polityczne związane z rozwojem rynku gazu łupkowego w Polsce

Podczas debaty omówimy m.in. poniższe zagadnienia:
  • wzrost PKB,
  • modernizacja gospodarki,
  • bezpieczeństwo energetyczne,
  • wpływy do budżetu,
  • inne.
Goście zaproszeni do debaty to m.in.:
Beata Stelmach, podsekretarz stanu, Ministerstwo Spraw Zagranicznych; Mikołaj Budzanowski, minister Skarbu Państwa; Tomasz Tomczykiewicz, sekretarz stanu, Ministerstwo Gospodarki; Paweł Kowal, poseł do Parlamentu Europejskiego; Olgierd Dziekoński, sekretarz stanu, Kancelaria Prezydenta RP;Marek Kamiński, dyrektor w Dziale Doradztwa Biznesowego Ernst & Young,Tomasz Dobrowolski - radca prawny, partner K&L Gates, Janusz Reiter, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, były ambasador RP w Niemczech i USA.

11.30 – 12.00
Przerwa kawowa

12.00 – 13.30
Blok II. Przyszłość wydobycia gazu łupkowego w Polsce i jego wykorzystanie – inwestycje, podatki, otoczenie biznesowe

Podczas debaty omówimy m.in. poniższe zagadnienia:
  • wielkość zasobów,
  • regulacje, podatki,
  • otoczenie polityczne i biznesowe
  • aspekty ekologiczne
  • czy Polski system przesyłu gazu przyjmie surowiec z łupków?
Goście zaproszeni do debaty to m.in.: 
Piotr Woźniak, podsekretarz stanu, główny geolog kraju, Ministerstwo Środowiska; Tomasz Chmal, ekspert w obszarze energetyki, Instytut Sobieskiego; Wiesław Prugar, prezes Zarządu ORLEN Upstream; Tomasz Minkiewicz, partner i radca prawny w Departamencie Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych, CMS Cameron McKenna; Prof. Jan Popczyk; Andrzej Czerwiński, poseł na Sejm RP; Mateusz Pociask, partner w Dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young; Przedstawiciel PGNiG; Prof. dr hab. Jerzy Nawrocki, dyrektor Państwowego Instytutu Geologicznego, Państwowy Instytut Geologiczny;

13.30
LUNCH


Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby konferencja odbyła się zgodnie z prezentowanym programem jednak zastrzegają sobie możliwość częściowych zmian.Tomasz Dobrowolski 
Radca prawny, partner K&L Gates, prowadzący w warszawskim biurze kancelarii praktykę obejmującą energetykę, zasoby naturalne i projekty infrastrukturalne.
Jego praktyka koncentruje się na zagadnieniach energetycznych, infrastrukturalnych oraz finansowaniu międzynarodowym. Tomasz Dobrowolski reprezentował polskich i międzynarodowych klientów w wielu znaczących projektach prywatyzacyjnych i inwestycyjnych, zarówno w obszarze energetyki, budowy dróg jak i telekomunikacji. Doradzał wytwórcom z sektora energetycznego w negocjacjach z wykonawcami i bankami finansującymi. Zajmuje się również projektami obejmującymi odnawialne źródła energii i związanymi z poszukiwaniami gazu.
Marek Kamiński
Dyrektor w dziale Doradztwa Biznesowego Ernst & Young
Marek Kamiński jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego gdzie uzyskał tytuł Magistra Ekonomii. Posiada uprawnienia Biegłego Rewidenta oraz tytuł MBA uzyskany w Manchester Business School w Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się doradztwie biznesowym dla podmiotów z sektora gazowego i elektroenergetycznego, ze szczególnym uwzględnieniem liberalizacji rynków energetycznych, kwestii regulacyjno-taryfowych oraz rynku poszukiwania i wydobycia węglowodorów. W Ernst & Young kieruje pracami zespołu doradztwa biznesowego dla podmiotów z sektora energetycznego.
Mateusz Pociask
Mateusz Pociask, Partner w dziale Doradztwa Podatkowego Ernst & Young

Mateusz Pociask jest licencjonowanym doradcą podatkowym i absolwentem zarządzania w Szkole Głównej Handlowej oraz prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada bogate doświadczenie współpracy z firmami z branży paliwowej i energetycznej, w tym segmentu downstream, nabyte podczas projektów realizowanych dla największych graczy w Polsce. Jest ekspertem do spraw międzynarodowego planowania podatkowego, restrukturyzacji podatkowych i reorganizacji międzynarodowych przedsiębiorstw. Ma doświadczenie w projektach reorganizacji podatkowych i cen transferowych w międzynarodowej spółce energetycznej. Jest autorem wielu publikacji na temat cen transferowych.
Janusz Reiter
Prezes i Założyciel Fundacji Centrum Stosunków Międzynarodowych, były Ambasador RP w Republice Federalnej Niemiec i Stanach Zjednoczonych, były Specjalny Wysłannik do spraw zmian klimatu, publicysta, autor licznych publikacji .
J. Reiter otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Wielki Krzyż Zasługi z Gwiazdą i Wstęgą Republiki Federalnej Niemiec, nagrodę Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, honorowy tytuł College of the Atlantic w USA.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"