25 lut 2014

Walka o prawo do życia - Polski Majdan w Żurawlowie
27-28 lutego 2014 (czwartek-piątek) o godz. 18:00 w auli 1.43, Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, Ul. Wita Stwosza 55, Gdańsk-Oliwa, odbędą się pokazy filmów i spotkania w ramach projektu na temat protestu w Żurawlowie i spraw wydobycia gazu łupkowego.
Od 21.02-28.02 można również oglądać wystawę zdjęć o proteście w holu Wydziału Filologicznego.
WIĘCEJ INFORMACJI:
Projekt PROTEST, GDZIE ? …W ŻURAWLOWIE! porusza sprawę protestu odbywającego się w niewielkiej wiosce na Lubelszczyźnie, gdzie od ponad 8 miesięcy rolnicy czynnie – 24/h – protestują przeciwko wydobyciu gazu łupkowego na ich ziemi.
Dlaczego protestują? Dlaczego mainstream media nadal milczą w sprawie największego protestu w powojennej Polsce? To tylko niektóre z pytań, na które postaramy się odpowiedzieć.
W ramach projektu w czwartek odbędzie się pokaz filmu Drill Baby Drill wraz z wideokonferencją reżysera Lecha Kowalskiego 
Film Kowalskiego „Wierć, kochanie, wierć” poświęcony jest problemowi wydobycia gazu łupkowego. Skupia się na osamotnionej walce mieszkańców Żurawlowa – małej wsi na Zamojszczyźnie z łamiącym prawo, m.in. prawo do życia międzynarodowym koncernem Chevron.
W piątek zostanie wyświetlony film FrackNation połączony ze spotkaniem na temat korzyści i zagrożeń wynikających z technologii wydobywania gazu z łupków na terenie Lubelszczyzny oraz Województwa Pomorskiego.
Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia!
Organizatorzy: DKF Miłość Blondynki UG / Akademickie Centrum Kultury ALTERNATOR UG / Koło Filmoznawców UG
Patroni medialni: Portal Trojmiasto.pl / Radio Gdańsk / Gazeta Uniwersytecka UG / Radio MORS
Serdecznie zapraszamy

8 komentarzy:

 1. Jedyna zbieżność z majdanem to ta że ta sama nacja wspiera obie strony konfliktu !
  Tytuł filmu jest skandaliczny "Wierć, kochanie, wierć” i obnaża intencje autora jak też jego mocodawców !
  To kpina z tak bardzo poważnego zagrożenia !
  Wyraźnie widać, że rolnicy z Żurawlowa dla autora filmu są tylko pogardzanymi statystami!
  Kowalski robi najlepszy interes ale niestety na krzywdzie biednych mieszkańców Żurawlowa.
  Kowalskiemu nie chodziło i nie chodzi o dobro mieszkańców Żurawlowa, Zamojszczyzny czy innych terenów dotknietych odwiertami. Dla niego to tylko biznes. Ciekawe czy tym razem też skompromituje mieszkańców pokazywaniem ile butelek i jakiej wódki wypili mieszkańcy Żurawlowa ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie ten tytuł filmu jest bardzo rażący!
  Mieszkańcy powinni zaprotestować na taki tytuł filmu !

  OdpowiedzUsuń
 3. Tragedię Narodu Polskiego a w tym mieszkańców Żurawlowa sprowadzic do takiego podsumowujacego tytułu woła o pomstę do nieba!
  Gdzie Wasza godnośc i honor, że pozwoliliście na taki tytuł !

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy to będzie komedia romantyczna czy erotyczna?

  OdpowiedzUsuń
 5. Przestrzegałam mieszkańców Żurawlowa, aby nie ufali nikomu z zewnątrz łącznie z Kowalskim i bez żadnej satysfakcji przyznaje, że jednak miałam rację !
  Prosiłam aby posłużyli się argumentami udowodnionego w 2011r przez K.Puzynę z Hamburga, właściciela tego bloga jak też strony www.iddd.de oraz http://umtsno.blogspot.com/ a także udowodnionym w 2013r. przez Tadeusza Cichockiego www.tcichocki.pl, dokonaniem zamachem stanu przez obecnie sprawujących urzędy w Polsce przy wsparciu światowych elit ydowskich. W świetle tego wszystkie koncesje wydane przez uzurpatorów sa z mocy obowiązujacego w Polsce prawa nieważne !

  Jesli nie użyto tego najważniejszego argumentu, który protestujacy mogli rozpowszechnić na całą Polske i świat, wyraźnie dowodzi że jest to protest pod całkowitą kontrolą okupanta a mieszkańcy zostali w tym przypadku nie tylko statystami ale i ofiarami agenturalnych gierek !

  OdpowiedzUsuń
 6. TYTUŁ FILMU L.Kowalskiego z protestu z Żurawlowa "WIERĆ, KOCHANIE WIERĆ" KARYGODNA KPINA Z NARODU POLSKIEGO I Z TRAGEDII JAKĄ JEST ODDANIE 2/3 KRAJU POD KONCESJE WYDOBYWCZE KONCERNOM I NISZCZENIE POLSKI HYDRAULICZNYM SZCZELINOWANIEM !!!

  Tytuł filmu o grożącej niszczycielskiej pladze pasuje ale do komedii romantycznej czy erotycznej "wierć, kochanie wierć"!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kowalski poszedł w tytule oddolnie. Ciekawe, czy tytuł filmu przyciągnie widzów. To ważne kryterium. Po zastanowieniu, mam mało erotyczne skojarzenie. Odbieram to "wierć, kochanie, wierć", jako podświadomą zgodę na wiercenie. Użyłby słowa "borowanie", kojarzące się większości z dentystą, dziurą w zębie i wiertłem, to może by jednak miał miej publiczności.
   "Boruj, kochanie, boruj".

   Usuń
 7. To jest świadoma, radosna zgoda na wiercenie dziur w Polskiej Ziemii przez żydowski kartel wydobywczy !
  Tytuł filmu jest bardzo ważny i sugeruje ukryte intencje jego autora!
  Film jest finansowany przez francuskie środowisko alterglobalistów czy zwolenników globalizacji w której uczestniczą elity żydowskie , NW, Grupa Bildenberg i loże masońskie !
  W świetle tego ten film i protest w Żurawlowie to kontrolowany opór na zamówienie koncernów wydobywczych!
  Pomimo że

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"