Państwo Prawa?
więcej w plikach
Zaproszenie ze związku powiatów.pdfZaproszenie ze związku powiatów.pdf
470 K   Download  
Zaproszenie ze związku powiatów. program.pdfZaproszenie ze związku powiatów. program.pdf
329 K   Download  


Witam, tu mój mały komentarz obywatelski:

Prawo będzie miało coraz mniejsze znaczenie, jak nie będzie równowagi pomiędzy prawem dla swoich i obcych, jak ludzie będą mieli doświadczenie, że prawo obcych, prawo bestii, która włącza skuteczną egzekucję swojego "prawa" jest skuteczniejsze. Moje rozwiązanie jest proste oddać prawo w ręce mieszkańców. To jest możliwe, ale w innym systemie państwowym: demokracji bezpośredniej.

Dla inspiracji przytaczam 2 fragmenty o polskim bezprawiu:
W 1992 ROKU W KSIĄŻCE PT: W RĘKAWICZKACH" napisał Dr Jerzy Jaśkowski
„my nie ruszamy waszych - wy nie ruszacie naszych”

19 lat po tej książce pisze to samo Michałkiewicz w swoim komentarzu- patrz poniżej, najwyższy czas by coś się zmieniło. Prawo unijne to nie jest nasze prawo!

Inicjatywa Demokracji Bezpośredniej iddd.de
Krzysztof Puzyna


Stanisław Michalkiewicz  „Dziennik Polski” (Kraków)    14 października 2011

Pan redaktor Piotr Gociek podał w „Rzeczpospolitej” 50 powodów, dla których premier Donald Tusk nie może zmienić rządu przed zakończeniem roku. Każdy z tych 50 powodów jest oczywiście słuszny i nie zamierzam pomniejszać wagi żadnego z nich, jednak dodałbym do nich jeszcze jeden. Ma on wagę podobną do pierwszego z 88 powodów, dla których pewien napoleoński dowódca nie mógł wykonać rozkazu otwarcia ognia: po pierwsze - nie ma armat. Otóż twierdzę, że przyczyną, dla której pan premier Donald Tusk nie może mocą własnej decyzji zmienić składu rządu jest to, że jego rząd stanowi w istocie konwentykl legatów reprezentujących poszczególne bezpieczniackie watahy, sprawujące w naszym nieszczęśliwym kraju rzeczywistą władzę.
W tej sytuacji legat-minister nie podlega premieru Tusku, będącemu jedynie notariuszem kompromisu miedzy wspomnianymi watahami, a wiadomo, że notariusz nie decyduje o treści umowy, tylko zapisuje ustalenia dokonane przez strony. Nie ma o tym ani słowa w zapisach konstytucji, ale w naszym nieszczęśliwym kraju naprawdę obowiązuje konstytucja niepisana, która - w odróżnieniu od tej pisanej - jest bardzo rygorystycznie przestrzegana. Na przykład - mija 16 rok od dnia, kiedy Józef Oleksy został przez własnego ministra spraw wewnętrznych Andrzeja Milczanowskiego oskarżony o szpiegostwo na rzecz Rosji - i nikt nie został z tego tytułu pociągnięty do odpowiedzialności. Dlaczego? Bo jedną z naczelnych zasad niepisanej konstytucji III RP jest: my nie ruszamy waszych - wy nie ruszacie naszych”.


RZĄDZI NAMI WYAWANSOWANY MARGINES SPOŁECZNY

sigma, 12 października, 2011 niepoprawni

Tuż po 10 kwietnia 2010 roku pożarłam się ze znajomym, który twierdził, że nawet jeśli mam rację i to był zamach, to pasażerowie sami się o to prosili. Bo trzeba być idiotą, żeby wsiadać do ruskiego samolotu i lecieć do Rosji wiedząc doskonale, że Ruscy to bandyci.
Kiedy po raz pierwszy podjęłam ten wątek rok temu, sądziłam, że w niektórych Polakach udało się zaszczepić moralność charakterystyczną dla tzw. knajactwa. Ażeby nie było wątpliwości. - knajactwo jest to zachowanie ludzi z marginesu społecznego.
Ileż razy słyszymy: - Sami się prosili, żeby ich okraść, po co się popisywali bogactwem? -Sami się prosili, żeby ich zamordować, oszukać, okraść...
Bo według knajactwa winna jest zawsze ofiara, nie napastnik.
Jednak przez ten rok zmieniłam zdanie.
Bo skoro żelazny elektorat PO i RPP głosuje głównie na mafiosów w typie Rycha, Zdzicha i Mira, z dawnych agentów SB, czy WSI, z sowieckiej agentury poutykanej w administracji, energetyce, sądownictwie, mediach i gdzie się da, z feministek, z pederastów, z lesbijek, z trans-seksualistów, z satanistów, z wojujących ateistów, z wojujących zwolenników i zwolenniczek aborcji i in vitro, no i oczywiście więźniów - czyli właśnie istot, które określamy mianem marginesu społecznego, to jaką niby moralność ma wyznawać to towarzystwo?
W nich naprawdę nie trzeba zaszczepiać moralności knajackiej, bo oni należą do marginesu społecznego i to zapewne od pokoleń.
To są właśnie potomkowie swołoczy, którą nam Sowieci w 1944 roku dowieźli, żeby nas mordowała w katowniach UB.
To jest towarzystwo dewiantów przez lata finansowanych przez ichnią agenturę.
To jest towarzystwo z tzw. awansu społecznego forowane przez okupanta zgodnie z zasadą doboru negatywnego.
Przecież właśnie zgodnie z knajacką moralnością zwolennik PO zamordował pracownika łódzkiego biura PIS, Marka Rosiaka, bo czuł moralne prawo ostatecznego rozprawienia się z PIS.
Zgodnie z knajacką moralnością policjanci przejechali radiowozem kibica, bo „kibole to bandyci”. W uzasadnieniu podali, że zabity miał 2,7 promila alkoholu we krwi. Jak rozumiem, pijanego kibica wręcz należy zabić?
Zgodnie z knajacką moralnością kamerzysta TVN24 w lokalu wyborczym w Gdyni kopnął, po czym uderzył w twarz inwalidkę, b. żołnierza AK, bo była mężem zaufania z ramienia PIS.
Musimy zdać sobie wreszcie sprawę z tego, że ci, którzy nami rządzą, ci, którzy nas faszerują medialną papką - to swołocz, której – gdybyśmy żyli w normalnym państwie – nikt by ręki nie podał.
I to nie tylko w obawie, że ukradnie nam zegarek.
Przede wszystkim dlatego, że nie posiada zdolności honorowej.

_____________________________________________________________________________

Sprawa koncesji na gaz ziemny w okolicy Kutna.


28.09.2011r. 
Prokuratura Okręgowa w Łodzi

W związku z moją telefoniczną interwencją w Prokuraturze Rejonowej w Kutnie i rozmową z zastępcą kierownika Prokuratury wyrażam oburzenie, że w tej sprawie nie podjęto żadnych działań. Nie do przyjęcia jest działanie na zwłokę i oczekiwanie na postanowienie Sądu Rejonowego w Łowiczu.
Domagam się podjęcia działań dyscyplinujących i dyscyplinarnych wobec faktu bezczynności Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Z góry zastrzegam, że powoływanie biegłego sądowego w sprawie jest działaniem jedynie na zwłokę.
Podstawą działania Prokuratury powinien być argument uznanej powszechnie na świecie i udokumentowanej naukowo szkodliwości technologii szczelinowania hydraulicznego wydobywania gazu konwencjonalnego czy niekonwencjonalnego w okolicy Kutna, szczególnie na terenach objętych unijnym Programem "Natura 2000". 
Ze względu na dużą gęstość zaludnienia i niskie zasoby źródeł wody jak też śmiertelne oddziaływanie na ludzi i katastrofalne na środowisko, nie powinno być wydane pozwolenie na wykonanie jakichkolwiek odwiertów, które jednocześnie naruszają polskie i unijne przepisy o ochronie środowiska.
Zgodnie z oświadczeniem Komisji Europejskiej z 23.09.2011 r.Chemikalia używane do szczelinowania nie są zgodne z regulacjami unijnymi i są w Unii nielegalne.Nielegalne nie jest postępowe, szczególnie, jeśli niszczy podstawy życia w Polsce.

W aspekcie małych zasobów wody w Polsce -hydroszczelinowanie jest przestępstwem na Polakach. Mówić tutaj o postępie, o ekologicznych decyzjach jest nieodpowiedzialne. 

(blog: bejda.iddd.de )
Przeciwko wydobywaniu gazu ziemnego w okolicy Kutna przemawia też fakt braku jakiegokolwiek nadzoru nad utylizacją trujących i radioaktywnych odpadów. W tym przypadku Prokuratura Rejonowa w Kutnie powinna postawić zarzuty nie tylko właścicielowi koncesji firmie FX Energy Poland ale również organowi, który wydał te koncesje - Ministerstwu Środowiska w Warszawie.

Stawianie ponad względy humanitarne interesu obcych koncernów wydobywczych jest przestępstwem przeciwko ludzkości i interesom narodu i państwa a społeczeństwo ma bezwzględne prawo domagać się ścigania z największą surowością prawa.

Bezczynność Prokuratury dowodzi słuszności powszechnej społecznie wiedzy o niepisanej instrukcji Ministerstwa Sprawiedliwości o negatywnym załatwianiu spraw biednych obywateli Polski.
Maria Bejda
_______________________________________________________________________________

SPRAWA PODZIELNIKOW CIEPŁA


Prokuratura Rejonowa w Kutnie
Prokuratura Rejonowa w Łowiczu
Prokuratura Okręgowa w Łodzi

Dnia 4-10-2011 o godz. 22:57 Teresa Wojda napisał(a):
Prokurator Generalny w Warszawie

W związku z faktem uporczywego utrudniania mi dostępu,  jak i wypinania niewygodnych dla prokuratury dokumentów z akt sprawy II Kp 235/11 w tym również i dzisiaj przez Prokuraturę i Sąd w Łowiczu wnoszę o podjęcie niezwłocznych i skutecznych działań dyscyplinujących i dyscyplinarnych.


Rozpatrywanie zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa z w pełni udokumentowanym przestępstem na szkodę moją i tysięcy mieszkańców Łowicza w sprawie niedopełnienia obowiązków poinformowania o szkodliwości narzucanych mieszkańcom rakotwórczych podzielników ciepła ma odbyć się jutro tj. 05.10.2011 r. o godzinie 14.00.
Nie do przyjęcia społecznie i skandaliczne jest łamanie prawa i praw obywateli przez prokuratorów.
Źle świadczy o całym wymiarze sprawiedliwości, który nie może i nie powinien uchodzić za bezmiar bezprawia.

 Z poważaniem
 Teresa WojdaDnia 22-09-2011 o godz. 16:53 Teresa Wojda napisał(a):

Prokuratura Okręgowa 

Zwracam się z prośbą o nadzór, aby Prokuratura Rejonowa w Łowiczu dokonała uzupełnień zawartych w moim załączonym wniosku, oraz o spowodowanie, aby żaden prokurator , a tym bardziej Kierownik Prokuratury nie utrudniał nikomu dostępu do akt, a tym samym nie działał na szkodę interesu publicznego biednych, pokrzywdzonych obywateli.


Zawód Prokuratora to zawód zaufania społecznego i jako obywatele mamy bezwzględne prawo żądać należytego wykonywania obowiązków a nie łamania praw biednych jakimikolwiek działaniami, które kładły by choćby cień podejrzenia o współdziałanie w celu uniknięcia odpowiedzialności przez funkcjonariuszy publicznych, osoby zobowiązane do dbania o bezpieczeństwo społeczeństwa.

1 komentarz:

 1. Gaz Łupkowy to ZBRODNIA. Postawiona na MEGA - OSZUSTWIE!!!
  ZBRODNIA dla ziemi, wody powietrza i wszystkich istot żywych.
  Nie tyle sam, gaz co bandycka metoda jego wydobywania (Fracking-Szczelinowanie),która mimo swej niezwyklej toksyczności, inwazyjności fizycznej i chemicznej została w USA- OD SAMEGO POCZĄTKU Ery Przemyslowego Wydobycia tego Gazu - WYŁĄCZONA (jako jedyna gałąź gospodarki USA) - spod KONTROLI amerykańskiego PRAWA (Ustawy o Ochronie Wody Pitnej, Ust. O Czystym Powietrzu, Ust. O Czystej Wodzie, i wielu innych chroniących ludzi przed Skażeniami Przemysłu) .
  Frakturing – Proces Wydobywania Gazu Łupkowego stał się tym samym - N I E K O N T R O L O W A L N Y. Czyli a priori – całkowicie BEZKARNY
  D L A C Z E G O ? ? ? ! ! !
  Owego Wyłączenia spod Kontroli Prawa – dokonała Prezydentura Busha / Cheneya - polityków związanych z gas-nafta lobby (Bush – z rodziny nafciarzy, a Dick Cheney -tuż przed objęciem fotela Vicepr. - BYŁ – u w a g a ! ! ! ! ! - PREZESEM GAS-Mega -KONCERNU HALLIBURTON, właściciela - P A T E N T U na Frakturing - Szczelinowanie (tę właśnie morderczą dla wody, ziemi i wszelkiego życia, hiper toksyczną - Technologię Wydobywania Gazu Łupkowego) .
  W efekcie owej „Bush / Cheney/ Loophole” („Luki Prawnej Bush a/ Cheneya") zezwala się gas-koncernom na (uwaga!) -
  - WPROWADZANIE - N I E Z A T W I E R D Z O N Y C H - SUBSTANCJI CHEMICZNYCH - B E Z P O Ś R E D N I O (sic!) – I – W – POBLIŻE WÓD GRUNTOWYCH (underground water) !!!!!!
  Tak dla prywatnych zysków gaz – koncernów już 10 lat zatruwana jest amerykańska ziemia, woda i miliony Amerykanów, gdyz kolejni decydenci w USA współpracują z Gas-oil lobby (np. Obama , będąc jeszcze Kongresmanem –mimo, że Demokrata, zagłosował ZA tą Antyhumanitarną Republikańską „Bush / Cheney Loophole”). Wydaje się to nieprawdopodobne. A jednak to Prawda.
  W 2006 r. J.Kaczyński, wielki orędownik Gazu Łupkowego, w czasie swej rządowej wizyty w USA – spotyka się głównie z Wiceprezydentem Dickiem Cheneyem (byłym Prezesem gas-oil -koncernu Halliburton). http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,4851523.html)
  Powiedzmy, że WTEDY – mógł jeszcze nie znać Prawdy o Kulisach Gazu Łupkowego, ale DZIŚ?
  O Tusku – szkoda gadać, kiedyś historia – wyjaśni, dlaczego MUSIAŁ oddać USA – polski gaz łupkowy ( za 1% wartości) - http://biznes.onet.pl/zloza-lupkowe-w-prezencie-dla-amerykanow,18567,3210204,1,prasa-detal

  Od 1 styznia 2012 wchodzi w Zycie Nowa Ust. O Prawie Górniczym i Geologicznym , która wg opinii fachowców – czyni Polske - neokolonią surowcową dla Obcych Koncernów Wydobycie Gazu Łupkowego – wchodzi Wielką Falą jako….Wyższy Interes Publiczny ( przypominam – dla Polaków – 1% zysków ze zlóż!), który uprawnia do MASOWYCH W Y W Ł A S Z C Z E Ń Polaków - własciceli nieruchomości na Gaz-Szlaku.
  W/W Ustawa N IE ZABEZPIECZA W NAJMNIEJSZYM STOPNIU - INTERESÓW POSLKI i POLAKÓW. Rolnikom, wlascicielom dzialek, którzy n ie będą chcieli sie zgodzic na zanieczyszczenia, konsekwencjie wierceń i propozycje zlożone im przez gas- koncerny ( a te mogą - D O W O L N I E - dyktować warunki!)- więc milionom Polaków, rolnikom, pechowcom z ojcowiznami na Szlaku Gas-Koncernów i wszystkim, którzy nie beda chcieli potulnie zgodzic sie na Wodę o Niewiadomym Skażeniu ( to już - nie tylko na terenach wierceń, ale - w ogóle w Polsce, gdyż zanieczyszczenia sięgają b. daleko, również przez np. dzikie wylewki Pluczki /w USA - nagminne!/), więc tym wszystkim, czyli - N A M - w.w Ustawa zaleca - sądy cywilne i procesowanie sie z prawnikami Gas-Koncernów)( http://www.polishclub.org/2011/05/13/prof-dr-hab-artur-sliwinski-zamach-na-polskie-zasoby-naturalne/)
  Chcąc poczytać sobie (niestety tylko po angielsku) – JAK GAZ-SZWINDEL ZACZĄŁ SIĘ W USA - Wbij w Google: "GASLAND - Dick Cheney poisons Your Drinking Water Too" (GASLAND - Dick Cheney zatruwa również Twoją Wodę Pitną

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"