3 wrz 2011

Główny Geolog Kraju kłamcą wszech czasów ? Gdzie jest gaz łupkowy? Grabież stulecia.

Główny Geolog Kraju Henryk Jezierski w wywiadzie opublikowanym na www.wnp.pl przekroczył już wszelkie granice przyzwoitości w okłamywaniu społeczeństwa w temacie przekazania naszych bogactw naturalnych w ręce obcych koncernów wydobywczych.
http://gazownictwo.wnp.pl/gaz_lupkowy/o-gazie-lupkowym-z-glownym-geologiem-kraju-geologicznie-i-politycznie,7339_2_0_2.html

O gazie łupkowym z głównym geologiem kraju: geologicznie i politycznie

Marcin Sienkiewicz - 2011-08-29
WNiG
We wrześniu bieżącego roku Państwowy Instytut Geologiczny i amerykańska USGS zapowiadają wstępne informacje o potencjale zasobowym gazu łupkowego w Polsce Fot. Wiadomości Naftowe i Gazownicze
Dopiero za 4-5 lat, po zakończeniu prac koncesyjnych i przedstawieniu dokumentacji geologicznych będziemy mogli mówić o udokumentowanych zasobach gazu łupkowego - mówi Henryk Jezierski, główny geolog kraju w rozmowie z Marcinem Sienkiewiczem z "Wiadomości Naftowych i Gazowniczych"
Panie Ministrze, kiedy spodziewa się pan pierwszych informacji o wielkości złóż gazu łupkowego w Polsce?

- Wstępne informacje (pierwsze szacunki) będą docierały od firm, które prowadzą prace koncesyjne, ale do określenia zasobów jeszcze daleko. Dopiero za 4-5 lat, po zakończeniu prac koncesyjnych i przedstawieniu dokumentacji geologicznych będziemy mogli mówić o udokumentowanych zasobach gazu łupkowego.
Do tego czasu oczywiście będą pojawiały się prognozy jak choćby pierwsze wyniki współpracy geologicznych służb polskich i amerykańskich. We wrześniu bieżącego roku Państwowy Instytut Geologiczny i amerykańska USGS zapowiadają wstępne informacje o potencjale zasobowym.

Czy Rząd, a w tym i Ministerstwo Środowiska pracują nad strategią zagospodarowania potencjalnych złóż gazu niekonwencjonalnego? Wraz z uruchomieniem wydobycia trzeba będzie rozwiązać liczne problemy takie jak transport pozyskanego surowca czy zabezpieczyć wodę wykorzystywaną w procesie szczelinowania a później jej oczyszczenie?

- Sprawa gazu łupkowego dotyczy zakresu wielu resortów nie tylko resortu środowiska, który oczywiście na początku, a wiec w procesie udzielania koncesji geologicznych miał kluczową rolę, ale, w ten proces są zaangażowane też Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Ministerstwo Gospodarki i Ministerstwo Skarbu Państwa. Dokonaliśmy podziału zadań wyznaczone zostały cele dla poszczególnych resortów i teraz zgodnie z planem trwają prace. Tak wiec Rząd stara się stworzyć niezbędne wsparcie dla przedsiębiorców. Szczegółowa analiza możliwego wydobycia gazu łupkowego w Polsce dokonywana jest w wielu obszarach, także w tych, o które Pan pyta dotyczące sprawy przesyłu wydobytego gazu. Pozyskanie wody dla procesu szczelinowania także regulują odpowiednie przepisy, lecz spełnienie wymogów przez nie stawianych należy do przedsiębiorców. Państwo spełnia tu funkcje regulacyjne
i kontrolne.

Jak wygląda sprawa ochrony środowiska i czy Ministerstwo jest przygotowane do społecznej dyskusji, na temat poszukiwań gazu łupkowego, co wiąże się z potrzebą wchodzenia na duże powierzchnie terenu, stosowania dużych ilości wspomnianej już wcześniej wody do zabiegów szczelinowania itp?

- W kwestii wymogów stawianych przedsiębiorcom przy poszukiwaniu gazu łupkowego zagadnienia środowiskowe zajmują szczególne miejsce. Szczegółowa analiza (ocena) oddziaływania na środowisko ewentualnego wydobycia gazu łupkowego zostanie dokonana zawsze przed uzyskaniem koncesji na eksploatację. W chwili obecnej przypomnę takiej koncesji jeszcze nikt nie otrzymał.
-
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skoro nikt takiej koncesji nie otrzymał to jakim prawem np.FX Energy Poland działa już od 2004 roku na terenie Polski i czerpie wielkie zyski z wydobycia naszego polskiego gazu ziemnego oraz wyczerpuje nasze zasoby wodne a także zatruwa nasze środowisko?
Proszę prześledzić stronę internetową FX Energy Poland.


MB

18 komentarzy:

 1. Pod artykułem "O gazie łupkowym z głównym geologiem kraju: geologicznie i politycznie" na wnp.pl ukazały się bardzo mocne ale w tym przypadku konieczne komentarze pod pseudonimem "Zagrożeni...".Polecam gorąco!

  OdpowiedzUsuń
 2. Panie H. JEZIERSKI, zejdż pan ze sceny i wstydu oszczedż !!!!! Na co Pan czekasz?????
  Czy może zgodnie z przysłowiem, powiedzeniem trzeba Pana dziabasem ze sceny sciągnąć ????

  Czy Pan wie co to odrobina honoru ???

  cytat z wnp" ...W kwestii wymogów stawianych przedsiębiorcom przy poszukiwaniu gazu łupkowego zagadnienia środowiskowe zajmują szczególne miejsce. Szczegółowa analiza (ocena) oddziaływania na środowisko ewentualnego wydobycia gazu łupkowego zostanie dokonana zawsze przed uzyskaniem koncesji na eksploatację. W chwili obecnej przypomnę takiej koncesji jeszcze nikt nie otrzymał.. " ?

  OdpowiedzUsuń
 3. WOJNA ŁUPKOWA , WOJNA O POLSKIE ŁUPKI HANIEBNE PRAWO GEOLOGICZNE, okupacyjne koncesje to wypowiedzenie WOJNY POLAKOM w POLSCE !!!!!

  ZAGROŻENI OGŁASZAJĄ MOBILIZACJĘ !!!!

  Wzywamy wszystkich POLAKÓW w POLSCE i na ŚWIECIE do OBRONY POLSKI, OJCZYZNY POLAKÓW przed OKUPANTEM WYDOBYWCZYM, koncernami wydobywczymi z USA i ich sługusami w białych kołnierzykach !!!!
  Hasło w wierszu W. Broniewskiego pt:" Bagnet na broń"
  Kiedy przyjdą podpalić dom,
  ten, w którym mieszkasz - Polskę,
  kiedy rzucą przed siebie grom
  kiedy runą żelaznym wojskiem
  i pod drzwiami staną, i nocą
  kolbami w drzwi załomocą -
  ty, ze snu podnosząc skroń,
  stań u drzwi.
  Bagnet na broń!
  Trzeba krwi!
  Są w ojczyźnie rachunki krzywd,
  obca dłoń ich też nie przekreśli,
  ale krwi nie odmówi nikt:
  wysączymy ją z piersi i z pieśni.
  Cóż, że nieraz smakował gorzko
  na tej ziemi więzienny chleb?
  Za tę dłoń podniesioną nad Polską-kula w łeb!...... !!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdrajcy, szpiedzy gospodarczy, szpece łupkoludni, ręce na kark i w tył zwrot ??!!

  Zdrajcy, szpiedzy gospodarczy, szpece łupkolubni, ręce na kark i w tył zwrot i pod najwyższy i najsroższy sąd i osąd POLAKÓW ??!!

  INNEJ OPCJI NIE MOŻE BYĆ !!!
  NARÓD TAKIEJ ZDRADY NIE WYBACZA !!!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo dziękujemy autorm filmu " GASLAND!!!Wyrazy uznania i ogromnej wdzięczności za prawdę i ostrzeżenie nas przed kataklizmem, katastrofą ekologiczna i katastrofą humanitarną jaką nam chcą zesłać , wydobyć spod naszej ziemi zdrajcy POLSKI i POLAKÓW !!!!

  Winni naszej krzywdy,zdrajcy POLSKI I POLAKÓW schowajcie się głębiej niż najgłębsze warstwy / 7 km / naszych pokładów geologicznych gazu łupkowego..........................

  ŁAPY WYDOBYWCZE, OSZUKAŃCZE I OGŁUPIAJĄCE NARÓD WROGĄ PROPAGANDĄ ŁUPKOWĄ PRECZ OD NASZEJ ZIEMI I JEJ WNĘTRZA !!!!

  ZIEMIA TO NASZA ŚWIĘTOŚĆ !!! TO NASZE POLAKÓW "BYĆ" I NASZE " MIEĆ"

  I NIKT NIE MA PRAWA NAS TEGO NASZEGO "MIEĆ" I " BYĆ" POZBAWIAĆ, POZBAWIAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. " Za tę dłoń podniesioną nad Polską- kula w łeb! "...... !!!!!!!!!!!!

  Zdrajcy, szpiedzy gospodarczy i szpece łupkolubni nie pozostawiliście nam wyboru i sami skazaliście się na osąd narodu....

  Naiwnie myśleliście ,ze zmanipulowany przez was wrogą , niszczycielską propagandą, naród nie dowie się prawdy !!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Film " GAZLAND" - naga prawda o wydobywczy łupaniu, grabieniu, naszych bogactw !!!

  Geolodzy,politycy i inni lobbyści , zdrajcy!!!!

  Uciszcie się , schowajcie głęboko pod ziemie, w pokłady geologiczne za wszystko co haniebnie uczyniliście na szkodę POLAKÓW,na na szkodę każdego POLAKA,na szkodę i z wielką krzywdą dla mnie, moich dzieci ,moich wnuków ,moich sąsiadów , przyjaciół,znajomych.

  Dość mamy bzdur, kłamstw, obłudy i wrogiej nam propagandy rzekomego sukcesu pod przykrywka złudnych ,rzekomych korzyści dal POLSKI I POLAKÓW !!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Posądzanie ZAGROŻONYCH o powiązania z Gazpromem jest przestępstwem !!!!!!

  W gwoli ścisłości :

  Strona oskarżająca, każdy posądzający o powiązania z Gazpromem niech sam najpierw pokaże,że sam ma czyste ręce i czyste kieszenie/ konta , majątki/ !!!!!!!

  Posądzający ,z kim mają powiązania ????

  Zdesperowani Zagrożeni , okradzeni i okradani mają prawo do życia w POLSCE bez dyktatu obcych !!!!
  Posądzanie o powiązania z Gazpromem jest HANIEBNE !!!!!

  Sadza innych wedle siebie, wedle powiązań..jakich i z kim ???.....

  OdpowiedzUsuń
 9. W odpowiedzi wszystkim zniewolonym i wątpiącym Polakom, zagonionym w codziennym trudzie i mówiącym ze jest już za póżno stanowczo głoszę najgłośniej jak tylko to możliwe:

  NIGDY NIE JEST ZA PÓŻNO, PÓKI MY ŻYJEMY !!!!!!

  POLACY !!!! POBUDKA !!! DO HYMNU !!!!

  JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA PÓKI MY ŻYJEMY !!!!!!!!!!!!!!!

  JESZCZE POLSKA NIE ZGINĘŁA PÓKI MY ŻYJEMY,

  co nam obca przemoc wzięła ......

  Do realizacji treści hymnu.... ,gdy nam obcy okupanci wydobywczy podstępnie
  POLSKĄ zawładnęli......

  Wszystkie przez nich ustanowione haniebne prawa są z MOCY I WOLI POLAKÓW, NARODU UCIEMIĘŻONEGO .... NIE WAŻNE !!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Żądamy zakazu wydobywania gazu łupkowego !!! DOŚĆ ograbiania Polaków i wrogiej nam propagandzie !!!! W pełni mamy prawo żądać zakazu wydobycia gazu łupkowego !!!!!!!!

  Jeśli to my pokrywaliśmy, jako Polacy, koszt poszukiwań,badać i odkrycia technologii poszukiwań i to zostało nam wykradzione to bezwzględnie z choćby z tego powodu mamy prawo ŻĄDAĆ ZAKAZU WYDOBYWANIA GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE !!!!!!!!!!!!!
  Dodatkowo z powodu haniebnego prawa geologicznego MÓWIMY STANOWCZE NIE dla wydobywania gazu łupkowego w Polsce !!!!!!!!,  NIE dla koncesji , które oznaczają haniebną okupację naszego terytorium i wyzysk przez obcych , obce koncerny wydobywcze.....  To DYSKRYMINACJA POLAKÓW W POLSCE !!!! TO WYRAŻISTY ANTYPOLONIZM I NAWOŁYWANIE DO NIENAWIŚCI NA TLE NARODOWOŚCIOWYM.... Syjoniści wracajcie skąd przyszliście ,lecz wcześniej oddajcie nam zagrabione nasze technologie, nasz majątek i pieniądze !!!!  Żądamy cofnięcia wszystkich okupacyjnych koncesji i wycofania haniebnego prawa geologicznego pisanego pod dyktando nie NARODU ,lecz żydowskich koncernów wydobywczych z USA, jako godzących w nasze konstytucyjne prawa ..min. samostanowienia o własnym losie i losie naszej OJCZYZNY POLSKI !!!!

  OdpowiedzUsuń
 11. Zagrożeń tyle przed Polakami,ze trudno zliczyć i się pozbierać !!!

  Jakby tego wszystkiego złego co wiąże się z wydobyciem gazu łupkowego było mało to jeszcze niemal każdego dnia trują nas z nieba rozsiewając chemiczne, smiercionośne chmury....chmury apatii i zwątpienia, marazmu ....

  BOŻE WSZECHMOGĄCY SPRAW BY POLACY w POLSCE, ZNIEWOLENI, OTUMANIENI i ZMANIPULOWANI PRZEZ PODSTĘPNYCH OBCYCH spod znaku 666
  OCKNĘLI SIĘ,obudzili w sobie instynkt samozachowawczy i BRONILI NASZEGO "BYĆ " i "MIEĆ" , NASZEJ OJCZYZNY przed zagrożeniami, których nie są w pełni świadomi..... !!!!

  BOŻE WSZECHMOGĄCY tchnij w serca każdego POLAKA siłę i moc co skruszy "kajdany" zniewolenia....

  Na pokrzepienie zbolałych serc POLAKÓW

  cytat z "testamentu " Juliusza Słowackiego:

  "Lecz zaklinam - niech żywi nie tracą nadziei
  I przed narodem niosą oświaty kaganiec;"  i z utworu Czesława Niemena " Dziwny jest ten świat":

  " Lecz ludzi dobrej woli jest więcej
  i mocno wierzę w to,
  że ten świat
  nie zginie nigdy dzięki nim."

  OdpowiedzUsuń
 12. Bydło ,czy bestie co rozkradają Polskę i zniewalają POLAKÓW ????

  Pod Kutnem jesteśmy zagrożeni nie tylko wydobywaniem gazu łupkowego, lecz i choćby zalaniem terenów bogatych rolniczo pod potrzeby "Republiki Rybackiej Kolesiów" w ramach podpisanej w Ministerstwie Rolnictwa umowy z programu " Na ryby" pn: Rozwój Obszarów Rybołówstwa Rybołówstwa. Haniebny, zdradziecki i podstępny plan wydziedziczający pracowitych rolników na rzecz obcego kulturowo rybactwa uknutego przez pseudorybaków łowickiego starostwa !!!

  Pod pretekstem budowy małych elektrowni wodnych zaleją urodzajne pola rolników i w dodatku na terenie "Natura 2000 ", która tez wprowadzili podstępnie ,bez wiedzy i zgody rolników i 80 % na terenach prywatnych..  T A M A

  Pod Łowiczem ma być tama
  Dla paru wsi to jest dramat
  Bo gdy ona zaistniej w......
  treść całego wiersza umieszczonego na wnp.pl na tym blogu pod tematem "Dość gangsterskiej swawoli"

  OdpowiedzUsuń
 13. Przypominam wam kmiotki, że wszystko jest zgodnie z prawem i jak będziecie podburzać przeciwko wydobyciu gazu z łupków w Polsce to się was szybko wyłapie. Działać zgodnie z prawem trzeba umieć, wiec się zastanówcie zanim zrobicie cokolwiek. Polacy chcą tego gazu, a wy jesteście mniejszością. Polska będzie potęgą gazową, czy podoba się to pieniaczom, czy nie. Polacy tęsknią za wielkością i chcę być potęgą wydobywczą, chcą się uzależnić od gazpromu. No tak, czy nie? I to jest dobre co chce większość, bo większość chyba jest mądrzejsza. A większość chce gazu łupkowego! Wiec o co ten krzyk. Takich co się im zawsze coś nie podoba zawsze nie zabraknie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Teresa nie za dużo komentarzy? Tobie już dziękujemy, daj innym popisać. Może nie wszyscy maja takie zdanie jak ty. A może ty masz inne zdanie niż wszyscy. Gaz łupkowy to przyszłość tego kraju. Chcą go nie tylko PO i rząd ale wszyscy: PIS, PSL, SLD, Palikot i ludzie.

  OdpowiedzUsuń
 15. To jakieś wywrotowe forum.

  OdpowiedzUsuń
 16. Anonimowy wpis 29 grudnia 2011 19:34 jest obrażliwy.

  Nie dajmy sobie wmówić,że Polacy chcą "być potęgą wydobywczą" za cenę samounicestwienia zniewolenia,utraty suwerenności!


  cyt:"A większość chce gazu łupkowego!" ?....... zamiast wody?

  Nikt nie ma prawa wmawiać Polakom że wolą gaz zamiast wody. To kpina z narodu.
  STOP manipulacjom!

  Anonimie,grożby są karalne...

  OdpowiedzUsuń
 17. Anonima sny o potędze ?

  Cyt. z wpisu anonima:

  "Polacy tęsknią za wielkością i chcę być potęgą wydobywczą, chcą się uzależnić od gazpromu. "

  kwalifikuje się do kolumny "kwiatki z wypracowań szkolnych".
  Poziom poniżej poziomu...

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo zalosne i pozalowania godne sa wypowiedzi p. Teresy Wojdy. Wyziera z nich nie tylko podstawowy brak wiedzy geologicznej ale i kompletna indolencja w aspektach finansowania i prowadzenia tego typu projektow na arenie swiatowej. W USA gdzie pracuja na podobnych projektach wielonarodowe grupy kapitalowe nikt nawet nie podonosi takich absurdalnych i smiechu wartych pytan. Rosjanie na poczatku lat 90 tych wyprosili z Rosji zachodnie firmy naftowe w obawie ze te wyniosa "zasoby ktore naleza do narodu rosyjskieo" .... z ostatnich notatek prasowych wiemy ze obecnie probuja sprowadzic je z powrotem co moim zdaniem bedzie problematyczne. Moze i w Polsce byloby dobrze uczyc sie z takich sytuacji zamiast popelniac tych samych bledow w mysl ze "jest rzecza naturalna popelniac blad raz....popelnianie tego samego bledu dwa i wiecej razy nazywa sie GLUPOTA"

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"