15 cze 2012

Fundacja Przestrzenie Dialogu zaprasza na 20.06.2012

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na poniżej opisaną debatę.
Prosimy o mailowe potwierdzenie Państwa obecności do dnia 19 czerwca.
W przypadku jakichkolwiek pytań, uprzejmie proszę o kontakt.
Pozdrawiam,
Beata Maciejewska
dyrektorka Fundacji Przestrzenie Dialogu
beata.maciejewska@przestrzeniedialogu.org

Moim zdaniem: nie spać, być czujnym i aktywnym, tak długo jak wiercą, trzeba protestować, się organizować, bronić się, zamiast gadać. Robić referenda lokalne na wniosek mieszkańców!

Dyskutować tylko wtedy, gdy firmy nie wiercą!! 
Moratorium dla poszukiwań gazu w łupkach!! To wasza ziemia!
Tusk, naukowcy was oszukują na zlecenie. Myślcie sami
Bez wody "drobnostka" pitnej, nie będziecie ani zdrowi ani zdolni do oporu! 
Krzysztof Puzyna

 

7 komentarzy:

 1. Panie Puzyna, przyjedź Pan do Łowicza i zbieraj podpisy pod wnioskiem pod referendum o odwołanie burmistrza Łowicza i klakierskiej Rady Miejskiej.
  Zobaczysz jak Tobie będą urągać miejscowi albo uciekać, albo mówić,że już wszystko stracone i nie mamy żadnych szans albo tylko mała garstka ludzi wystraszy się i podpisze. A to przecież za mało!
  Zobaczysz jak ludzie są tutaj zniewoleni i nieprawdopodobnie ubezwłasnowolnieni.
  Nawet ludzie wykształceni nie mają najmniejszej ochoty interesować się czymś więcej, jak tylko ślepo ufają temu co powie miejscowa władza.
  Jak odczarować tych ludzi?
  Codziennie samoloty rozsiewaja trujące chmury, gęsta sieć przekaźników telefoni bezprzewodowej,trucizny w wodzie pitnej łacznie z SeaQestem do konerwacji rur,trucizny w żywności i alkoholu, wyparkowe podzielniki ciepła w mieszkaniach czy elektroniczne.
  A do tego propaganda medialna,kościelna i cenzura. To jest hipnoza społeczna!!!
  Statek a władza w zadłużonym ponad miarę mieście podtyka ludziom zabawy, na których najlepiej sama się bawi i w ten dodatkowy sposób zubaża miejską kasę. Buduje się wrażenie krainy wielkiej szczęsliwości itp...
  A Teresa jest jak Rejtan... Ktoś nazwał ją " strażniczką".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trudno osiągnąć postęp jak się nie ma planu. Najpierw zwalczacie referenda, teraz przy mojej interpretacji wpisu jesteście niby ZA. Żurawlowo powinno iść od początku na odwołanie wójta i na zakaz wierceń poprzez referendum lokalne.

   Stary i dobry plan PR dla referendum lokalnego znajdziecie pod
   http://idb.nowyekran.pl/post/64168,jak-rzadzic-niewidzialnie

   Usuń
  2. Panie Puzyna, nikt referendum nie zwalczał, bo nikt z taką inicjatywą w Łowiczu nie występował i nie występuje.Byłam i jestem za referendami ale widziałam i widzę brak szans na ich skuteczną realizację, przy takim zmanipulowaniu i zniewoleniu Polaków w Polsce.
   Jaki postęp w tym zakresie można osiagnąć, gdy manipulacje społeczeństwa są tak daleko posunięte? Można sobie planować, można sobie wiele zakładać, oczekiwać a rzeczywistość pokaże coś wręcz innego. Mieszkańcy Łowicza w większości boją się występować przeciwko władzy, bo nawet w związku z zatrutą wodą pitną podpis pod protestem do przewodniczącego Rady Miejskiej w Łowiczu złożyło zaledwie kilkadziesiąt osób.
   Nawet Radny Rady Miejskiej w szczerej rozmowie przyznał, że boi się występować przeciw Burmistrzowi Łowicza w kwestii budowy bazy szczelinowania hydraulicznego w Łowiczu.
   Nasze wystąpienia przeciwko budowie tej bazy nie spotkały się z oficjalnym poparciem ze strony np. związku zawodowego Solidarność,czy zakładów przetwórstwa rolniczego, czy nawet osób z grona rzekomych przeciwników wydobywania węglowodorów w Polsce.
   Czy nikt nie widzi,że z momentem powstania tej bazy nastąpi wielka intensyfikacja wydobywania ropy naftowej i gazu ziemnego z zastosowaniem tylko tej jedynie istniejącej, zabójczej metody wydobywczej?

   Usuń
  3. Czy powstanie w Łowiczu wypadowej bazy szczelinowania hydraulicznego na całą Polskę i Europę może być tylko obiektem zainteresowania i sprzeciwu małej grupki osób?
   Reszta Polaków żyje w innym świecie?
   Przecież zagrożenia nie znają granic i oddziaływują na teren całego kontynentu jak też świata.
   Stawianie przez Parlament Europejski kwestii tak wielkich zagrożeń jak np.stosowanie szczelinowania hydraulicznego czy doświadczenia z podziemnym składowaniem CO2, czy też rozsiewanie toksycznych chmur a także wprowadzanie GMO, jako spraw wewnętrznych każdego państwa EU podważa sens istnienia takiej unii i ją kompromituje.

   Usuń
 2. Statek tonie a władza w zadłużonym ponad miarę mieście podtyka ludziom zabawy, na których najlepiej sama się bawi i w ten dodatkowy sposób zubaża miejską kasę. Buduje się wrażenie krainy wielkiej szczęsliwości itp...
  A Teresa jest jak Rejtan... Ktoś nazwał ją " strażniczką".
  Jeszcze ktoś inny z mieszkańców Łowicza, zachwycony postawą Teresy Wojda na Sesji Rady Miejskiej w Łowiczu 26.04.2012r. jako "walkę Dawida z Goliatem".
  Dla przypomnienia:
  Walka Dawida z Goliatem opowiedziana jest w Biblii, pierwszej księdze Samuela. Kiedy armie Filystynów i Izraelitów stanęły obok siebie, przed szereg filystyński wyszedł olbrzymi i bardzo silny wojownik- Goliat. Zaczął wołać do Izraelitów by wybrali zpośród siebie jednego, który walczyć będzie przeciwko olbrzymowi. Zwycięzca w tej wojnie zabierze w niewolę wszystkich żołnierzy przeciwnej strony.
  Izraelici przestraszyli się potężnego wyglądu Goliata i jego zbroi. Jednak znalazł się śmiałek, który chciał z nim walczyć. Był to bardzo młody chłopiec o imieniu Dawid. Jego bronią były kij, proca i pięć płaskich kamieni.
  Każdy nie mówiąc o Goliacie wyśmiał takiego przeciwnika, wręcz pogardził nim. Jednak Dawid był szybki, wyciągnął procę naładował na nią parę kamieni, wystrzelił i zanim olbrzym zdołał cokolwiek powiedzieć, uciec, odsunąć się, dostał kamieniem w czoło i upadł na twardą ziemię jak długi. Dawid wziął jego miecz, uciął mu głowę i tak właśnie Goliat umarł. Dawid dumny podnósł na mieczu wbitą głowę olbrzyma na znak zwycięstwa Izraelitów. Gdy ujrzeli to Filinistyni od razu uciekli z placu boju.
  Zwycięstwo Dawida nad Goliatem symbolizuje przewagę mądrości, sprytu nad bezmyślną siłą.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oto cytat z posta umieszczonego przeze mnie na tym blogu:
  http://bejda.blogspot.de/2012_02_01_archive.html

  Zalecenia Teresy Wojda dla mieszkańców Żurawlowa :

  "W przypadku odmowy przez wójta podjęcia w tym kierunku działań wnioskujcie aby zrezygnował dobrowolnie z pełnionej funkcji z oczywistego powodu, że zdradził wszystkich mieszkańców, sprzeniewierzył się choćby elementarnym interesom, prawom mieszkańców do życia tak jak oni chcą i że choćby w debacie 19.01.2012 r. okazał się być rzecznikiem Chevronu zamiast tych, którzy go wybrali w wyborach.

  Gdy Wójt się nie zgodzi, to oznajmiacie, że własnie rozpoczynacie działania o odwołanie go ze stanowiska zbieraniem podpisów pod wnioskiem o referendum o odwołanie wójta z funkcji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Polecam: 24 luty 2012, "Ruch oporu w Żurawlowie nie ustaje w walce".

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"