3 lip 2012

Wojciechów dyskutuje zamiast organizować referendum gminne na wniosek mieszkańców i odwiertów zakazać.

Uprzejmie zawiadamiam, że jutro, dnia 4 lipca 2012 o godz. 17: 00 w świetlicy w Wojciechowie (gm. Wicko) odbędzie się spotkanie przeciwników i zwolenników wydobywania gazu łupkowego na naszym terenie. 

Będą władze gminy, przedstawiciele firmy Lane Energy oraz przedstawicie Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku, a także zaproszeni goście z Ruchu Palikota, przedstawicie Partii SLD, Pan Hieronim Więcek i wszyscy  ludzie, którym nie jest obojętne wydobywanie gazu łupkowego. 

Chcemy, aby liczono się ze społeczeństwem, na którego  terenie wydobywa się ten gaz i oby odbywało się to jak najdalej od zabudowań i ujęć wody pitnej. 

Rzetelna informacja oraz dialog pomiędzy władzami, a mieszkańcami zawsze musi odgrywać ważną rolę, ponieważ inwestycja, którą się robi  na  danym  terenie  dotyczy ludzi, którzy tam  mieszkają, którzy  będą  musieli znosić  hałas, zepsute drogi, skażoną wodę oraz  inne  niedogodności, które cały czas będą  się  pojawiały, a niestety  tak  nie  jest, informacje  są  ukrywane i nie  rozmawia  się z  mieszkańcami mówiąc im o  ewentualnych  zagrożeniach, a także korzyściach  z tych  inwestycji?!. Niestety  wszyscy zrobią, co  do nich należy  i się  rozjadą, a  mieszkańcy  zostaną tam oraz  ich  obawy.

tel.do Pani Grażyny 512325918    mail.grazmaz01@wp.pl

Moja (Krzysztof Puzyna) odpowiedź
chcecie by się z wami liczyli to sięgajcie po władzę, tam gdzie ona jeszcze legalnie jest do wzięcia:

Decydujcie przez referenda zakazujące odwiertów na terenie waszych gmin!!
 
Nie ma i nie będzie długotrwałych skutków pozytywnych odwiertów poszukujących gaz łupkowy. Ta banda u władzy, w sejmie was okłamuje, robi ustawy jednogłośnie - jak właśnie teraz o przymusowych szczepieniach, gdyż oni wszyscy łącznie z partią Palikota nie zostali wybrani legalnie tylko poprzez oszustwo wyborcze na drodze elektronicznej.

Materiały źródłowe, też po polsku są u góry pod prace naukowe
Popularno-naukowy zestaw wiedzy znajdziecie na stronach
oraz
Zapoznajcie się przede wszystkim z dokumentem UE przetłumaczonym na polski "Wpływ wydobycia gazu łupkowego i ropy łupkowej na środowisko naturalne i zdrowie ludzi", najłatwiej zrozumieć..

2 komentarze:

  1. Niestety w sprawie gazu łupkowego zrobiono ludziom w Polsce wodę z mózgu przez ostatnie 3 lata, ponad 70% ludzi wierzy, że przeciwnicy są opłacani przez Gazprom. Studnia zanieczyszczona na lubelszczyxnie to niestety dla lemingów za mało, żeby zrozumieć, że bez wody żyć się nie da i w tej sprawie świadomi społecznie mieszkańcy przegraja w referendum lokalnym. Póxniej już żadna droga ich nie uratuje. na referenda w Polsce w sprawie gazu łupkowego jest stanowczo za wcześnie. Wójt, pleban, firma zagraniczna napuszcza tych co wydzierżawili pola na tych, którzy sa przeciwnikami szczelinowania mówiąć, że zawiść każe im byc przeciwnymi. Za dzierżawę proponują już 25 tys. zł miesięcznie. Na wsi polskiej jest bieda, dla rodzin to bardzo duże pieniądze. Nie przekona ich obecnie żaden argument, żeby zagłosowali przeciwko

    OdpowiedzUsuń
  2. Skąd masz takie dane? 70 Procent to dużo. Ale 25 000 PLN na miesiąc to faktycznie jeszcze cięższy argument. Niestety znowu będzie Polak jak Amerykanin mądry po szkodzie. Taka jest ludzka natura. Ja bym pomimo tego zorganizował referenda tam gdzie widać większość. To może być mała gmina jak ta w Żurawlowie. Znaczy że muszą zapłacić więcej niż 50 procent ludziom po 25000 PLN. To bardzo dużo też można ich w ten sposób zniszczyć. Referenda znaczy przy 100 procentach udziału uprawnionych do głosowania 51 procent czyli większość MUSI być opłacana INACZEJ głosują za zakazem! JEST to dobry pomysł na referenda i na ZYSK dla was!

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"