27 wrz 2011

Nielegalne nie jest postępowe

Oświadczenie Komisji Europejskiej z 23.09.2011 r.: 
Chemikalia używane do szczelinowania nie są zgodne z regulacjami unijnymi i są w Unii nielegalne. 

Nielegalne nie jest postępowe, szczególnie jeśli niszczy podstawy życia w Polsce. W aspekcie małych zasobów wody w Polsce -hydroszczelinowanie jest przestępstwem na Polakach. Mówić tutaj o postępie, o ekologicznych decyzjach jest nieodpowiedzialne.

Przyłącz się do nas i walcz przeciwko przestępcom z PO i PISu

Uwaga!! dzisiaj 27 września 2011 r. wieczorem o 23:30 dwójka młodych dziennikarzy, pokaże w SUPERWIZJERZE TVN, krytyczny reportaż wobec gazu lupkowego.


Pozdrawiam,
Krzysztof Puzyna

3 komentarze:

 1. wstawił anonim: gaz łupkowy 28.09.2011 00:22
  ~erroid
  właśnie obejrzałem, świetny materiał - z jednej strony śmiać mi się chciało jak usłyszałem eksperta który opowiadał czym są te substancje chemiczne wtłaczane pod ziemie a z drugiej strony jestem przerażony, kpinę z ludzi robią... tych samych kłamliwych argumentow uzywaja w usa - substancje uzywane w kosmetykach, kwasek cytrynowy, itd... w necie łatwo znalezc pełną liste z dokładną nazwą chemiczną tego NIEBIODEGRADOWALNEGO syfu który wtłaczają w ziemię, strasznie fajnie że w Polsce reagujemy szybko i może uda się powstrzymać zatruwanie środowiska zanim konecerny wydobywcze na dobre sie rozrkreca... oczywiście argument jakby to Rosjanie sieja czarną propagande żebyśmy tego gazu nie wydobywali będą jeszcze przez jakiś czas pokutować ale jest szansa że już nie długo zobaczymy pełny obraz tej 'wspaniałej' technologii made in usa i w pore otrzeźwiejemy... pośpiech w dziedzinie wydobycia gazu z łupków w Polsce jest dla mnie niezrozumiały, moglibyśmy tutaj w kraju opracować własną czystszą technologie wydobycia, nie śpieszmy się, ten gaz nie ucieknie, był tu od tysiącleci i wyparuje z dnia na dzień... i nie idzmy amerykańska drogą gdzie człowiek w starciu z korporacją jest tylko śmieciem który nie ma nic do powiedzienia... zresztą w Polsce ludzie się nie dadzą tak łatwo wysterować - zobaczycie niedługo jak niezadowolonych będzie przybywać! dzięki za dzisiejszy odcinek, liczę na więcej!

  OdpowiedzUsuń
 2. OBSERWATOR
  WITAM ,
  WŁAŚNIE OGLĄDAŁEM PROGRAM O WYDOBYCIU GAZU ŁUPKOWEGO W POLSCE,
  KORPORACJE PALIWOWE JAK HEXON , SHELL, BP szukają łatwej "kasy" przy eksperymentach przy wydobyciu gazu łupkowego nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach,
  W Stanach Zjednoczonych wydobycie gazu łupkowego zostało praktycznie zakazane ze względu na degradacje środowiska i życia ludzkiego,
  Wyobraźcie sobie sytuację, aby kupować wodę do picia tyko w hipermarketach, do prania tak samo, dla zwierząt tak samo, Woda na wagę złota.
  Polecam gorąco film film dokumentalny produkcji USA "GasLand: Film jest nakręcony przez amatorów,( korporacje robią wszytko aby przekupić "niewygodnych obywateli".
  Poniżej krótki opis filmu, który obejrzałem ,
  "Pewnego dnia twórca filmu mieszkający w Pensylwanii dostaje ofertę wydzierżawienia swojej ziemi od firmy wydobywczej, która zamierza rozpocząć na tym terenie wydobycie gazu łupkowego. Josh Fox i jego rodzina nie są jedynymi, którzy dostali taką ofertę. Firma wydobywcza organizuje spotkania na których prezentuje materiały dotyczące istniejącego już wydobycia w innych stanach USA. Twórcę filmu wizja korporacji wydobywczych bezpiecznego i ekologicznego wydobycia jednak nie przekonuje, Josh zaczyna szukać czegoś więcej na temat "hydraulic frackturing". Nie znajduje wielu informacji na temat wydobycia, docierają jednak do niego niepokojące sygnały z innych miejsc gdzie zaczęto wydobywać gaz z pokładów łupka. Dowiaduje się o zanieczyszczeniu wody w kranach, która nie nadaje się już do czegokolwiek, o chorych zwierzętach, o straconym zaufaniu ludzi wobec firm wydobywczych. Josh rusza więc zaniepokojony z kamerą aby przekonać się na własne oczy i udokumentować na taśmie prawdziwe oblicze boomu na "naturalny gaz" w USA"
  Wyżej wspomniane korporacje pragną kasę zarobić szybko, ale patrzą tylko na siebie nie uwzględniając JEDNOSTEK LUDZKICH nie uwzględniając tragedii, nie uwzględniając Życia na Ziemi.Nie patrzą nawet na swoje kraje, obywatelstwo, dzieci , wnuki, TYLKO SZYBKIE ZYSKI
  polecam gorący film DOKUMENTALNY => "GasLand"
  Dostępny na niektórych portalach np. http://www.kinomaniak.tv

  Tylko zwykły OBSERWATOR
  WITAM , WŁAŚNIE OGLĄDAŁEM PROGRAM O WYDOBYCIU GAZU ...... ŁUPKOWEGO W POLSCE, KORPORACJE PALIWOWE JAK HEXON , SHELL, BP szukają łatwej "kasy" przy eksperymentach przy wydobyciu gazu łupkowego nie tylko w Polsce, ale i w ...
  Oglądałem Gasland i reportaż. W obu niestety brakowało mi ...... wyjaśnienia jakie chemikalia są używane przy wydobyciu, ich biodegradacji i wpływie na organizm i środowisko.

  OdpowiedzUsuń
 3. - wyjaśnienia jakie chemikalia są używane przy wydobyciu, ich biodegradacji i wpływie na organizm i środowisko.-
  Lista około 360 chemikalii używanych w procesie Hydraulic Fracturing: http://iddd.de/rys/gazlupkowy/Fracking/chemicalsinfrac.png

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"