2 paź 2011

Od kaleczenia polskiego pisma do niszczenia polskiej ziemi droga niedaleka.

29.09.2011, Krzysztof Puzyna


Uwaga!! uaktualniłem 5.10.2011 r. ulotki na jednej stronie ulotka, na drugiej stronie plakat
ulotka informacyjna, format pdf, 0,3 MB
plakat Hydroszczelinowanie, format pdf, 0,2 MB


"Tusk toleruje nielegalne hydroszczelinowanie i dlatego powinien pójść do więzienia."

To odpowiedź na komentarz pana Gradowskiego na mój wpis na wnp.pl, zamieszczam go tutaj jako komentarz u dołu.


Witam Panie Pawle Gradowski,
dziękuję za odpowiedź, która mnie zmobilizowała do większej riposty.
Odkąd ludzie wstawiają swoje teksty na forum wnp.pl przez portal Tor, jest oczywiście trudno ustalić prawdziwy numer IP.  Wstawiłem pana nazwisko w googla. Na pierwszych miejscach wychodzi osoba architekta krajobrazowego z Kanady.
Przede wszystkim chciałbym zwrócić patriocie, przyjmując domyślnie, że z Kanady, istotną uwagę:
Panie Gradowski pisząc bez polskich znaczków kaleczy pan polski język. Od kaleczenia polskiego pisma do niszczenia polskiej ziemi, droga jest mentalnie niedaleka. Jak ma pan kontakt z polonią USA i Kanady to proszę podać dalej: organizujcie dla nieumiejętnych kursy pokazujcie, to przecież nie jest trudne - ale piszcie wreszcie POLSKIMI literami i znaczkami! Nie ma już żadnych trudności technicznych, a naświetla tylko lekceważący poziom nastawienia do Polski i polskiego języka.
Jeśli ma pan umiejętność jasnowidztwa i potrafi ocenić na odległość, że przy hydroszczelinowaniu w Polsce było dotychczas wszystko w porządku, to jest pan chyba w stanie pogrzebać w swoim systemie operacyjnym i zastosować pokrycie klawiatury polskim systemem pisania.
Jak nawet tego pan nie potrafi to jaką wartość ma powtarzanie argumentów wymyślonych w centrali USA i gardzących interesami narodowymi manipulowanych krajów. Tu link do omówienia papieru strategicznego "Gaz łupkowy a bezpieczeństwo narodowe USA" - iddd.salon24.pl 


We wnioskach omówienia strategii USA dotyczącej wydobycia gazu z łupków, chodzi  o globalną akcję USA w celu zalania rynków gazem by spowodować radykalny spadek cen gazu. To z kolei ma zniszczyć gospodarczo Rosję i zadłużyć ją w bankach aby USA znowu miała możliwość obciążania drukowaną zieloną makulaturą  Rosję, Chiny i resztę świata. USA inwestuje także po to by dowartościować swoją pryśniętą bańkę finansową - bez tych inwestycji te ich bilionowe długi (16,6 europejskich bilionów dolarów) były by tylko makulaturą.


 1. A więc
 ** Gaz łupkowy jest szansa dla gospodarki! ** - nie jest udowodnione!!
dodatkowo podaję opracowania artykułów z New York Timesa ( NYT) o kongresie przemysłu gazowo-wydobywczego patrz:  "Opłacalność wydobycia gazu łupkowego w USA nie jest potwierdzona!"  Pan oczywiście może sam sobie znaleźć i  poczytać w oryginale na stronie NYT.
iddd.de/Frac2.htm#opla
oraz USA: Inwestorzy żądają upublicznienia ryzyk związanych ze szczelinowaniem hydraulicznym (Hydraulic Fracturing)
iddd.de/Frac2.htm#inwe
artykuł jeszcze nieprzetłumaczony, ale wg informacji  służby geologicznej USA (US GS)- takiej jaką były i nowy geolog Jędrysek będzie importować z USA  wynika, że zapasy do wydobycia gazu z łupków i kalkulacja powinna zostać skorygowana o 80 procent!! USA ma  gazu łupkowego  nie na lat 110 ale na lat parę..


2. **...bez zadnego negatywnego wplywu na wody gruntowe**  - widać,  że pan nieobyty w temacie lub kłamie: są już protesty w Polsce, są pierwsze informacje o zatruciu wody gruntowej. Patrz reportaż TVN "Rogów, Zamojszczyzna- hydroszczelinowanie - wszystkie wody gruntowe w okolicy zostały zatrute"
superwizjer.tvn.pl/52144,gaz-lupkowy--kulisy-intratnych-inwestycji,aktualnosc.html
Nawet uczestnicy konferencji 19-20 września 2011r. z francuzkim deputowanym do PE panem José Bové, którzy byli przy otworze w Siekierkach przy Poznaniu nie dowiedzieli się co firma Aurelian zrobiła z trującą płuczką - czytaj, gdzie ona wylała miliony litrów zatrutej wody powstałej po hydroszczelinowaniu patrz na blogu bejda.iddd.de artykuł "Relacja z Międzynarodowej Konferencji na temat szczelinowania hydraulicznego."  A pan już wie, że wszystko w porządku..
Kłamstwa i propaganda bez pokrycia i dowodów! 
Niech pozwolą firmy i władze ludziom sprawdzać - niech to robią miejscowi, a nie skorumpowani komisarze EU. EU może dawać na kontrolę pieniądze tak postulują eksperci zresztą w najnowszym papierze EU - patrz mój poprzedni wpis. Są to zresztą moje postulaty z popularnego wśród ludności  opracowania z listopada 2010 roku "Technologia wydobycia gazu z łupków zatruwa wody w Polsce" iddd.de/ZatruciewodyprzezFrac.pdf


"Uczmy się z błędów popełnionych przez administrację Busha juniora w USA. Nie trzeba własnej szkody by reagować i zapobiec katastrofie ekologicznej w skali całej Polski.
Setki odwiertów próbnych w skałach ilastych (w łupkach) spowoduje trwałe zatrucie wody gruntowej i pitnej na dużych obszarach Polski. One będą dla polskiej ziemi bardziej toksyczne niż kiedykolwiek były ruskie bazy wojskowe.
Ludność powinna dążyć do natychmiastowej samoobrony środowiska swojego zamieszkania.
a.- Ludzie z okolic odwiertu próbnego (skorumpowani i nieudolni inspektorzy SANEPIDu się nie nadają) muszą wspólnie nadzorować aby firmy zużytego płynu technologicznego nie wylewały do okolicznej ziemi. Uwzględniając korupcję i nieodpowiedzialność pracowników firm wiertniczych istnieje bardzo wysokie prawdopodobieństwo trwałego skażenia żył wodnych toksycznymi ilościami mieszanin technologicznych.
b.- Koszty prywatnych analiz wody powinny być mieszkańcom zwracane.
c.- Mieszkańcy, którzy się na odwierty zgadzają lub są zmuszeni do ich tolerowania, jeśli chcą ochronić swoje tereny przed trwałą degradacją, muszą wypracować sobie system kontroli utylizacji zatrutej wody z odwiertów. Ludzie powinni instalować systemy nadzoru wideo, uzbroić się i bronić swoich wód gruntowych i żył wodnych.
Miejsca utylizacji odpadów płynnych dla każdego odwiertu powinny być podawane w internecie, najlepiej na stronie Ministerstwa Ochrony Środowiska.
Kary za skażenie wody gruntowej i pitnej w okolicach geologicznych odwiertu powinna kosztować odpowiedzialne za poszukiwanie gazu firmy miliony Euro.
Potrzebna jest bardzo dokładna ustawa "o dodatkach technologicznych" z zakazem stosowania szczególnie trujących wodę pitną substancji jak 5-Chlor-2-methyl-2H-isothiazol-3-on. a.- Szczególną kontrolą powinny być objęte dodatki do płuczyn bez nazw.
Jedyną perspektywą zmian skutecznych jest ustanowienie nowego systemu demokracji bezpośredniej.
Tak wam dopomóż Bóg"


3. **Poza tym technologia szczelinowania w usa rowniez bardzo dynamicznie sie rozwija i uporano sie tam juz z problemami, ktore wystepowaly na poczatku przygody ze skalami lupkowymi. ** - Nieprawda !! - wcale się nie uporano!! - to propaganda ExxonMobil z tego roku, że wielowarstwowe cementowanie i zarurowanie zapobiega pęknięciom i przeciekom. Jeszcze w całości nie opracowane, ale dla pana i polskich prawdziwych ekspertów trzymanych przez służby polskie i USA zdala od władzy: po angielsku tu Oil & Gas Inspections - Violations - Enforcements Updated 9/13/2011
dep.state.pa.us/dep/deputate/minres/oilgas/OGInspectionsViolations/OGInspviol.htm
oraz
m.thetimes-tribune.com/news/dep-inspections-show-more-shale-well-cement-problems-1.1205108
Z tych raportów wynika, że w 9 miesiącach 2011 roku doszło tylko w Pensylwanii na formacji Marcellus Shale do prawie 900 awarii związanych z zatruciem wód powierzchniowych i gruntowych przy około 500 kontrolach około 1000 odwiertów. W pierwszych 6 miesiącach w 65 wypadkach doszło do awarii związanych ze złym betonowaniem i połączeniem rur. Czyli ta nowoczesna metoda powoduje jeszcze więcej przecieków. W całym roku 2010 odkryto na formacji Marcellus Shale 66 przypadków pęknięcia rur.


4. **Dotychczas wykonane otwory i zabiegi pokazuja jednak, ze mozna poszukiwac gazu lupkowego w porozumieniu z ludnoscia i bez negatywnego wplywu na srodowisko. ** - wykonane otwory i zabiegi  bez informacji publicznej - Inwestorzy i polski rząd nie informują ludności - taka jest prawda od samego początku !! Taki inż. Poprawa miał czelność pisać po pobycie w Stanach, że nie ma żadnych problemów z ludnością i szczelinowaniem po prostu w w swoim sprawozdaniu nic na ten temat nie napisał, patrz "System węglowodorowy z gazem ziemnym w łupkach - północnoamerykańskie doświadczenia i europejskie perspektywy" Przegląd Geologiczny, vol. 58, nr 3, 2010, 216-225; Państwowy Instytut Geologiczny.


Oni niszcząc wodę pitną, nie informują !! - patrz  "Utajnienie lokalizacji odwiertów, czyli pic na wodę"
więcej o typowych kłamstwach dotyczących wydobycia  shale gas pod iddd.de/Frac.htm#fama


5. **Otoz tak samo, w przeciwnym razie nie mielibysmy inwestorow zagranicznych w zadnym sektorze gospodarki! **  - 
Decydenci PO u koryta nie dali ludziom uczciwej informacji i nie dają do dzisiaj szansy by sami zdecydowali co jest dla nich  ważniejsze czysta woda, czy zniszczone środowisko i zasoby wody użytkowej, pitnej i  geotermalnej.


Referendum zobowiązujące rząd do wstrzymania nielegalnego szczelinowania to byłby początek respektowania polskich obywateli jako politycznych suwerenów. To nie jest jakaś normalna inwestycja tylko strategiczna inwazja gospodarcza jak już napisałem wyżej. Gaz łupkowy to  jest aktualnie szansa tylko dla decydentów co sprzedają polską informację geologiczną i sprzedają licencje dostając pewnie prowizje - niech niezależny prokurator wraz z dziennikarzami sprawdzi  te nieuczciwe licencje.
Nie można sprzedawczykom wierzyć, gdyż nie ma dojścia  dla zwykłych obywateli do tekstów aktualnych licencji. To przestępcy, co zarabiają na licencjach - dlatego są one nielegalne! 


Karl Falkenberg  Director General, EU Commission
Inwestorzy nie rejestrują nawet chemikalii wg rozporządzenia REACH przez co czynią w Polsce kryminalne akty - to nie inwestorzy tyko przestępcy i nie ździwię się jak chłopi zaczną ich gonić. Bandytów polska gospodarka nie potrzebuje. Trzeba tak gospodarować by także dla następnych pokoleń Polaków dobra polskie, czysta woda , bogactwa się zachowały i by Polacy mogli w Polsce żyć. Tusk Polskę wyprzedał, toleruje nielegalne hydroszczelinowanie i dlatego powinien pójść do więzienia.
Więcej znajdzie pan na stronie iddd.de/Frac.htm


Ze słonecznymi pozdrowieniami z Hamburga
Dipl.-Ing. Krzysztof Puzyna

1 komentarz:

  1. 29.09.2011 14:33
    Pawel Gradowski wnp.pl
    Gaz łupkowy jest szansa dla gospodarki! Do umtsno: Kompletnie nie zgadzam sie z przedstawiona przez Pana/Pania opinia. Po pierwsze mowienie, ze mozemy poczekac z podejmowaniem dzialan zmierzajacych do rozwoju gospodarki jeszcze ze 100 lat jest dla mnie smieszne. Rozumiem, ze chodzi o poczekanie na rozwoj technologii tylko ona sie juz rozwinela wystarczajaco o czym swiadcza przeprowadzone juz u nas w kraju zabiegi hydraulicznego szczelinowania zakonczone bez zadnego negatywnego wplywu na wody gruntowe. Chcialbym zauwazyc, ze nie powinien Pan/Pani porownywac szczelinowania w USA do tego prowadzonego u nas w Polsce ze wzgledu na fakt, ze wody gruntowe wystepuja na glebokosciach do 300 m ponizej poziomu terenu, a skaly lupkowe sa u nas bardzo gleboko ok. 2-4 km (duzo duzo glebiej niz w USA) i co sie z tym wiaze nie rozszczelinuje sie skaly na kilka kilometrow zeby zanieczyscic wody grutowe. Poza tym technologia szczelinowania w usa rowniez bardzo dynamicznie sie rozwija i uporano sie tam juz z problemami, ktore wystepowaly na poczatku przygody ze skalami lupkowymi. Kolejna rzecza jest fakt, ze nawet jak inwestor jest zagraniczny to wklada on olbrzymie pieniadze na polskim rynku poprzez placenie za grunt, zatrudnianie polskich firm (czyli tworzenie miejsc pracy), rozwoj polskiej dokumentacji geologicznej, zakupy polskiego sprzetu, itp. Inwestor ten ponosi tez ogromne ryzyko finansowe tego, ze inwestycja moze sie nie powiesc, a wylozonych pieniedzy oczywiscie juz nie odzyska. Jezeli inwestycja sie powiedzie i dojdzie do eksploatacji zawsze panstwo polskie bedzie otrzymywac procentowa czesc z wydobycia. Mysli Pan/Pani, ze w innych krajach jest inaczej? Otoz tak samo, w przeciwnym razie nie mielibysmy inwestorow zagranicznych w zadnym sektorze gospodarki! Uwazam wiec, ze przez takie podejscie jak Pana/Pani Polska jest jeszcze niestety w tym miejscu, w ktorym jest... Poza tym wiele koncesji nalezy rowniez do polskiego PGNiG wiec nie tylko inwestorzy zagraniczni prowadza prace w PL. Gaz lupkowy jest olbrzymia szansa dla naszej gospodarki (podobnie bylo z Norwegia - kraj rozwinal sie niesamowicie po odkryciu zasobow ropy i gazu) i trzeba z niej skorzystac oczywiscie majac na uwadze srodowisko i dobro jednostki oraz panstwa. Dotychczas wykonane otwory i zabiegi pokazuja jednak, ze mozna poszukiwac gazu lupkowego w porozumieniu z ludnoscia i bez negatywnego wplywu na srodowisko. Chcialbym ponadto zauwazyc, ze prawie kazde dzialanie przemyslowe (budowa drog, budynkow mieszkalnych, itp.) wplywa w pewnym stopniu na srodowisko - chodzi o to, zeby nie przesadzic, ale spokojnie o wody gruntowe w PL naprawde nie trzeba sie bac - zloza lupkow sa po prostu za gleboko zeby te wody zanieczyszcic przy zabiegu szczelinowania. Poza tym dokumentacja geologiczna pozwala na ich dokladne ustalenie a zabiegi szczelinowania sa poprzedzone dlugimi okresami planowania. Ja osobiscie bardzo sie ciesze, ze nasz kraj ma szanse na rozwoj gospodarki dzieki gazowi lupkowemu!

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"