6 paź 2011

Powiat i policja dla ochrony środowiska


Camp Frack
18 September 2011, Camp Frack mobilised about 100 climate activists and local residents against plans by Cuadrilla Resources to drill for shale gas in Lancashire, UK. (A Cornell University study also concluded that greenhouse gas emissions from shale gas are higher than those for coal.)

Powiat Poznański i poznańska policja będą działać razem dla ochrony środowiska 

To pierwsza taka umowa w Polsce. - Chodzi o wspólne szkolenia i wymianę doświadczeń - powiedział Radiu Merkury komendant Zbigniew Hultajski.
Podkreśla, policja często odbiera sygnały od mieszkańców dotyczące np. składowania niebezpiecznych substancji zagrażających środowisku. Wiedza policjantów o tych materiałach jest ograniczona, teraz będą mogli ją uzupełnić korzystając z kompetencji specjalistów powiatowego wydziału ochrony środowiska. Porozumienie zakłada nie tylko szkolenia policjantów. Pracownicy wydziału ochrony środowiska dowiedzą się z kolei od policyjnych psychologów, jak zachowywać się podczas interwencji.
Koszt szkoleń to 6 tysięcy złotych - pieniądze pochodzą z budżetu powiatu. Pierwsze szkolenia ruszą w czwartek.

http://www.radiomerkury.pl/informacje/pozostale/razem-dla-ochrony-srodowiska.html

Tylko durny idzie do urny

1 komentarz:

  1. Polecam: Gaz łupkowy, a bezpieczeństwo energetyczne Polski. Wywiad z Mariuszem-Orionem Jędryskiem. Tam czytamy m.in."Jako podstawowe zagrożenie wymienia się zanieczyszczenie wód gruntowych. Pan inżynier Krzysztof Puzyna posuwa się nawet do stwierdzenia, że wydobycie gazu łupkowego to nowa wroga, wobec własnego narodu ogólnopolska akcja dywersyjna. Ma ona według niego prowadzić do tego, że w przyszłości ludzie w dużych częściach Polski nie będą mieć dostępu do czystej wody pitnej. Twierdzi, że woda będzie zatruta płuczynami z odwiertów próbnych, powstałych przy poszukiwaniu gazu łupkowego."

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"