18 wrz 2011

Opłacalność wydobycia gazu łupkowego w USA nie jest potwierdzona!

Informacje z New York Times - NYT
18.09.2011
Krzysztof Puzyna

USA: Z 9000 odwiertów poszukiwawczo-rozpoznawczych w celu wydobycia gazu ze złóż niekonwencjonalnych tylko 10 procent pracuje tak wydajnie, że pokrywa koszty wydobycia. Z dokumentów wynika, że opłacalność wydobycia gazu ze źródeł niekonwencjonalnych nie jest potwierdzona!

Zamiast wstępu proszę przeczytać:
http://jaron.salon24.pl/319157,gaz-lupkowy-w-polsce-piramida-finansowa-schematu-ponziego-w-usa
WSJ Warszawa Kejow
Gaz łupkowy w Polsce-piramidą finansową schematu Ponziego w USA
oraz
http://iddd.salon24.pl/332570,gaz-lupkowy-a-bezpieczenstwo-narodowe-usa
lub
http://iddd.de/Frac2.htm#sepy
Gaz łupkowy a bezpieczeństwo narodowe USA
Krzysztof Puzyna


Dziennik NYT przeanalizował dane z ponad 10 tys. szybów łupkowych. "Choć istnieją bardzo aktywne otwory eksploatujące, są one często otoczone mniej wydajnymi odwiertami. W niektórych przypadkach eksploatowanie otworów i ich utrzymanie kosztuje więcej niż zysk z wydobywanego z nich gazu" - ocenia gazeta.

New York Times opublikował setki stron z zamkniętego kongresu dla przemysłu gazowego. Z dokumentów tych wynika, że opłacalność wydobycia gazu ze źródeł niekonwencjonalnych nie jest potwierdzona!

"Inwestorzy pompują pieniądze, choć gaz łupkowy jest właściwie niedochodowy" - napisał w lutym 2011 analityk z firmy inwestycyjnej PNC Wealth Management.

więcej pod
http://iddd.de/Frac2.htm#opla

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"