22 mar 2012

Raport PIG

W najnowszym raporcie PIG analizowano dane z lat 1950 - 1990. Potwierdza to interpretację opozycji łupkowej, która twierdzi że dane wykradziono i sprzedano na rynku. 

Państwowy Instytut Geologiczny PIG przeanalizował dane z odwiertów z lat 1950 – 1990. Z pierwotnych oszacowań amerykańskich, 5 bilionów m3 gazu łupkowego w Polsce pozostało po ponownym przeliczeniu jeszcze 0,4 bln m3 zasobów. 
Takim oszacowaniem potwierdza PIG oficjalnie zarzuty o wywiezieniu informacji geologicznej Polski, jakie postawiła pani Teresa Adamska w swoim filmie  "Fakty i mity wydobycia gazu łupkowego". 

 

Anonimowe komentarze z youtube w pełni potwierdzają własną aktualność i  ważność,  chodzi o poczynania profesora Jędryska, cytuję perkun1981:

Jędrysek kłamie. Tezy o braku w Polsce sił technicznych, finansowych, by "dźwignąć " poszukiwania -są KŁAMSTWEM. O braku rozeznania złóż - też.

Złoża były poznane jeszcze za PRL-u. Odwrotnie. Jędrysek - Mapę Geologiczną Polski wziął i wywiózł prywatnie za granicę. Szukał, szukał "po świecie" kontrahentów, a i tak trafił na...swych kolegów - polskich geologów - pp. Maciołka i Tatysa, tyle że pracujących od ponad 20 lat dla amerykańskiego koncernu FX Energy, który to koncern dostał od Jedryska "najsmaczniejsze" złoża gazu. Daaaawno rozpoznane przez PRL-owskie jeszcze służby geologiczne. A może...było odwrotnie? Może to Oni - Maciołek i Tatys - odnaleźli Jędryska,  gdy był Pierwszym Geologiem Kraju?... I tak się dobrze dogadali chłopcy?... Czytamy bowiem na str. samego koncernu FX Energy, że Maciołek już w 1995r. próbował ściągnąć koncern do Polski...Hm...Już wtedy, jak widać - Maciołek miał wiedzę co do złóż w Polsce, a Jędrysek kłamie nt. „hiper-kosztownych poszuuukiwań".

Przecież WSZYSCY w rządzie wiedzą w co ładują kraj. Po każdej wojnie można kraj zabliźnić . Ale TO ŚWIŃSTWO zostanie i będzie krążyć z wodami i zatruwać przez wieki. Nawet Stalin tego nie wymyślił. Tak, Kaczyński też zdradził.
Czy jest JEDEN poważny i ODWAŻNY polityk w Polsce, który mówi o tej zbrodni (skandal to nie jest to słowo) ZBRODNI na ziemi polskiej? KTO?

Cytat z raportu PIG:
Pierwszy naukowy raport dotyczący szacunkowych zasobów gazu z łupków w Polsce przygotowali geolodzy z Polski we współpracy z ekspertami z USA. Państwowy Instytut Geologiczny (PIG, będący państwową służbą geologiczną) we współpracy z Amerykańską Służbą Geologiczną (USGS) analizowali dane z lat 1950 - 1990, żeby sprawdzić, jakich ilości gazu ziemnego i ropy naftowej w skałach łupkowych w Polsce możemy się spodziewać. Warunek jaki postawili: zasoby muszą być technicznie możliwe do wydobycia.
 
Gazu z łupków może być nawet blisko 2 biliony m3(1920 mld m3), ale najbardziej prawdopodobne jest, że zasoby gazu z łupków w Polsce mieszczą się w przedziale: od 346 do 768 miliardów m3.
 
Pliki oryginalne:
 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"