6 sty 2012

Dlaczego nie alarm? Chcemy wody zamiast gazu !


Ostrzegała przed gazem łupkowym. Teresa Wojda z Łowicza na spotkaniu Rady Powiatu

2011-12-28, Aktualizacja: 2011-12-28 08:39
Polska Dziennik ŁódzkiRafał Klepczarek
Teresa Wojda, szefowa Stowarzyszenia Regionalnego Wsi Urzecze Łowiczanie oraz jedna z inicjatorek lokalnej Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi, na ostatniej sesji Rady Powiatu Łowickiego rozdawała ulotki dotyczące zagrożeń związanych z wydobyciem gazu łupkowego.


Gaz łupkowy poszukiwany jest też w powiecie łowickim - mówi Teresa Wojda. - Przestrzegam rolników przed wpuszczaniem na działki ekip poszukujących, gdyż jego wydobycie powoduje brak wody pitnej. Co gorsza, jeśli u kogoś pod ziemią znajdą gaz, to wtedy mogą go od 2012 roku bez dania racji wywłaszczyć.


Kazimierz Rak, szef powiatowego wydziału ochrony środowiska, uważa, że na razie jest za wcześnie, aby wszczynać w tej sprawie alarm.Teresa Wojda ostrzega przed gorączką gazową, przed trucicielami naszej ziemi a nie przed łupkami jak mylnie napisał autor artykułu pan Rafał Klepczarek, ale zapewne sugerował się treścią ulotki K.Puzyna o gazie łupkowym.

Poniżej wybrane fragmenty komentarzy autorstwa Teresy Wojda opublikowane pod tym artykułem:

Oburzające stwierdzenie Pana K.Raka ...Póżniej będzie za póżno na wszczynanie alarmu !!! to póżniej to już od 1 stycznia 2012 roku. Urzędnicy starostwa to w czyim interesie działają? W czyim interesie powinni działać?

Co robią aby mieszkańców informować o zagrożeniach? Przestańmy łudzić się, że samorządy wszelkich szczebli to nasza mieszkańców reprezentacja, która dba o nasze bezpieczeństwo i dobro wspólne Polaków! To agendy rządowe realizujące prawo stanowione w interesie obcych, nie Polaków.

Wiertnia w Kutnie już jest i konieczny jest alarm na naszym terenie! Gdy stanie wiertnia na Ziemi Łowickiej to będzie za póżno. Wiertnia w Kutnie i następne czerpać będą gaz i wody z pod naszego terenu. Nie chowajmy głowy w piasek.. Czytajmy na stronie Krzysztofa Puzyny: iddd.de oraz bejda.iddd.de.

Podpisujmy i rozpowszechniajmy petycję na petycjeonline.com, protest przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze.
MB

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"