11 sty 2012

"Trzęsienie ziemi" w Ministerstwie Środowiska

Po trzęsieniu ziemi w Wielkopolsce nastąpił wstrząs w Ministerstwie Środowiska:

ABW zatrzymała siedem osób w związku z korupcją przy udzielaniu koncesji na poszukiwania gazu łupkowego.

W związku z tym żądamy dymisji ministra i wice ministrów oraz zwolnień dyscyplinarnych urzędników zamieszanych w korupcje przy przyznawaniu koncesji.

Domagamy się również pociągnięcia do odpowiedzialności wszystkich wcześniejszych ministrów, geologów, którzy mają udział w stanowieniu prawa geologicznego i górniczego oraz prawa atomowego wbrew interesom Narodu i Państwa Polskiego z naruszeniem konstytucyjnie zagwarantowanych praw obywatelskich.

Wszyscy oni ponoszą odpowiedzialność za wydanie koncesji na rozpoznawanie i poszukiwanie ropy i gazu ziemnego, (rozpoznane i oszacowane na koszt społeczeństwa w latach 70-80-tych) w obce ręce pod pretekstem gazu łupkowego czy braku technologii, gdy faktycznie technologia jest polskim patentem.

Autor pierwotnej wersji nowego prawa geologicznego i górniczego Prof. Mariusz Orion - Jędrysek , w rozmowie telefonicznej 02.01.2012 r. przyznaje, że słowo gaz łupkowy nie powinno się używać, bo w Polsce 40 % stanowi gaz konwencjonalny.Czy nie ma w tej wypowiedzi Prof. Jędryska obłudy i fałszu?

Skoro widział nieszczelność przepisów prawnych to dlaczego nie zaskarżył nowego prawa geologicznego i górniczego do Trybunału Konstytucyjnego?

Sam zaproponował to nieszczelne prawo a jego następcy jeszcze bardziej rozszczelnili.To wszystko jest żałosnym nawiązaniem do nieszczelności m.in technologii hydraulicznego szczelinowania i całego systemu rozgrabiania naszych bogactw naturalnych.

To jest przyznanie się do udziału w tym całym antypolskim procederze i powinno zostać w całości poddane pod lupę Prokuratury i surowy osąd Polskiego (nie żydowskiego) Trybunału Obywatelskiego.

Z racji istnienia tego dziurawego systemu wszystkie koncesje powinny zostać dekretem Prezydenta RP unieważnione.

Szczytem okłamywania społeczeństwa jest stwierdzenie byłego Głównego Geologa Kraju Henryka Jezierskiego w jednym z wywiadów, że żadne koncesje na eksploatację nie zostały wydane, gdy to już od 2004 r. np.firma FX Energy Poland prowadzi działalność i czerpie zyski z wydobycia gazu.

http://bejda.blogspot.com/2011/09/gowny-geolog-kraju-kamca-wszechczasow.html

http://www.mos.gov.pl/kategoria/3323_informacje_prasowe/

Gaz łupkowy: Korupcja przy koncesjach

Gaz łupkowy coraz bardziej zadomawia się w świadomości Polaków. Po kradzieżach sprzętu do badania złóż przyszedł czas na pierwszą łupkową korupcję. ABW zatrzymała siedem osób w związku z korupcją przy udzielaniu koncesji na poszukiwania.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała siedem osób, w tym trzech pracowników Ministerstwa Środowiska, w związku z korupcją przy udzielaniu koncesji na poszukiwania gazu łupkowego - poinformował wiceszef warszawskiej prokuratury apelacyjnej Waldemar Tyl. Jak dodał, chodzi o trzech pracowników Departamentu Geologii i Koncesji Geologicznych Ministerstwa Środowiska. ABW zatrzymała też pracownika Państwowego Instytutu Geologii i trzy osoby z firm ubiegających się o koncesje.

- W tej chwili trwają czynności z ich udziałem. Do zatrzymań doszło rano. Po przesłuchaniach podejmiemy decyzje co do dalszych kroków - zaznaczył Tyl. Chodzi m.in. o kwestie związane z wnioskami o ewentualne areszty. Jak powiedział Tyl, prokuratura planuje postawić zatrzymanym zarzuty związane z korupcją. Prokurator, ze względu na dobro śledztwa, nie chciał jednak ujawnić żadnych szczegółów.

Polska łupkową potęgą - RAPORT NEWSWEEKA

Wielcy w Polsce

W ostatnich latach Ministerstwo Środowiska wydało ponad 100 koncesji na poszukiwanie gazu niekonwencjonalnego w Polsce. Mają je m.in.: Exxon Mobil, Chevron, Marathon, ConocoPhillips, Talisman Energy, PGNiG, Lotos i Orlen Upstream.

http://biznes.newsweek.pl/gaz-lupkowy--korupcja-przy-koncesjach,86979,1,1.html

MB

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"