17 sty 2012

POWSTAŃ POLSKO...


Ogłośmy na znak protestu strajk!!!! Odejdźmy wszyscy od telewizorów. Wyłączmy je na choćby jeden dzień!!! Wyjdźmy na ulice, na spacer. Odetchniemy od obłudy i ogłupiania mediów. Wreszcie spójrzmy w niebo i zobaczmy jak nas trują toksycznymi chmurami..... jak trują nam wodę - wydobywaniem gazu ziemnego. Porozmawiajmy z sąsiadami, znajomymi, czym jeszcze nas trują w celu depopulacji i będziemy zjednani w walce o swoje miejsce na tej naszej, ukochanej, polskiej ziemi, jedynie zniewolonej przez mniejszość. Polak to brzmi dumnie. Polak to zobowiązanie. Bułgarzy nie dali się ludobójczym koncernom wydobywczym a my, co??? Ruszmy się wreszcie...
Rząd Bułgarii wstrzymał we wtorek poszukiwania gazu łupkowego cofając zezwolenie na próbne odwierty na północnym wschodzie kraju - poinformowały rządowe służby prasowe w Sofii.

Wtorkowa decyzja gabinetu premiera Bojko Borysowa dotyczy regionu miast Razgrad, Dobricz, Silistra i Warna. W komunikacie podano, że powodem decyzji był "brak wystarczających danych, że bezpieczeństwo środowiska naturalnego zostanie zagwarantowane przy stosowaniu technologii szczelinowania hydraulicznego" podczas badań dotyczących obecności i wydobycia gazu łupkowego. Zezwolenia na poszukiwania w tym regionie miało kilka firm, w tym amerykański koncern Chevron. Do decyzji doszło po kilkumiesięcznych protestach ekologów i organizacji obywatelskich przeciw poszukiwaniom gazu łupkowego. Ostatni protest z udziałem kilku tysięcy osób odbył się w sobotę w 12 bułgarskich miastach. Temat gazu łupkowego stał się aktualny w Bułgarii w połowie ubiegłego roku, kiedy amerykański koncern Chevron wygrał przetarg na poszukiwanie gazu łupkowego w północno-wschodniej Bułgarii. Według wstępnych ocen spółki zasoby tego surowca w Bułgarii mogą wynosić od 300 mld do 1000 mld metrów sześciennych. W czerwcu 2011 r. rząd bułgarski podjął decyzję o podpisaniu kontraktu w tej sprawie. Dokument jeszcze nie został podpisany oficjalne, mimo to koncern miał zezwolenie na przeprowadzenie badań.
W Polsce już dawno powinien być zakaz, a nie żeby ludobójcze koncerny 
plądrowały Naszą Ziemię, niszczyły ją bezkarnie.
POWSTAŃ POLSKO!!! SKRUSZ KAJDANY... 

"Żądamy zakazu emisji tych reklam poniżających i obrażających każdego Polaka.......To jest prowokacja! Nawoływanie do nienawiści na tle narodowościowym . Na to są paragrafy polskiego prawa!........... Talmudczycy dość mącenia !!!! To jest przegięcie nad przegięciami.... Rozkradli nasz kraj, doprowadzili Polaków do nędzy i śmią dręczyć i szydzić ...... STOP ! DOŚĆ !!!! Rozpowszechniajmy petycje online protest przeciw ustawie nowe prawo geologiczne i górnicze Prawo, które ruguje Polaków z Ojczystej Ziemi jest haniebnym bezprawiem... Podpisujmy się masowo pod tą petycją. Więcej o zagrożeniach na stronie: K. Puzyny: iddd.de, bejda.iddd.de. Sfałszowane informatyką wybory (umtsno.com) przelewają czarę goryczy, a tu jeszcze afera reklamowo-abonamentowa."
http://finanse.wp.pl/kat,104130,title,Smieje-sie-z-nas-cala-Europa-Nie-dbamy-o-to,wid,14172140,wiadomosc.html?ticaid=1dc1d#opOpinie
APEL DO SPOŁECZEŃSTWA
Musimy razem obronić naszą własność, zdrową polską żywność, wodę, bioróżnorodność, piękno polskiej wsi i ziemi, prawo własności.
Szczelinowanie hydrauliczne jest technologią najgorszą z możliwych, bardziej inwazyjną dla środowiska od odkrywek węgla brunatnego.
Na jedno szczelinowanie zużywa się od 10 do 20 tys. m3 wody z naszych podziemnych zasobów wód pitnych. Jeden odwiert w trakcie eksploatacji jest szczelinowany ok. 8 razy, żeby był opłacalny. Jeśli na terenie 1 gminy dokonają eksploatacji z np. 10 odwiertów, to zanieczyszczą bezpowrotnie min. 800 tys. m3 wody. Wytworzą 804 tys. m3 toksycznych ścieków, bo do tej wody dodadzą 0,5 % trucizn. Mieszkańcy jednej gminy taką ilość wody zużywają w okresie ok. 3 miesięcy.
Nie ma złudzeń, w Polsce może zabraknąć wody, która jest podstawą wszelkiego życia. Gazem się nie napijemy. Zaledwie 1 kropla benzyny dodana do 1 m3 wody czyni ją niezdatną do picia. Oni do tego 1 m3 dodawać będą wiadro 5 l toksyn, w składzie których również są ropopochodne.
Obecna Ustawa Prawo geologiczne i górnicze, która weszła w życie z dniem 1 stycznia, zgodnie z art. 20 zwalnia koncerny z opłat za wodę.
Będą kopać studnie obok wiertni i nikt nie będzie wiedział ile wody zużyją i ile wyprodukują ścieków, może to być dużo więcej niż zakładamy. Monitoring będą prowadzili urzędnicy, na tereny wiertni wstępu nie będą miały żadne organizacje ani obywatele. Na powierzchnię razem z gazem wydobywana będzie płuczka zawierająca pierwiastki promieniotwórcze, które w sposób naturalny znajdują się w głębokich skałach, która będzie parowała z otwartych zbiorników. Płuczka może zawierać solanki. Zrzuty słonej wody do wód powierzchniowych to katastrofa ekologiczna dla rzek i jezior.
Zanieczyszczenie wód, powietrza i gleby TO PEWNOŚĆ.
Żadnych korzyści finansowych dla gmin, mieszkańców i obywateli polskich nie będzie, a odwrotnie, firmy są zwolnione z konieczności rekultywacji terenów. Rekultywować będziemy MY, za własne pieniądze.
ONI zapłacą 4,90 zł/1000m3 i 0,00 zł za wodę.
Ile za wodę płacimy MY, a ile będziemy musieli płacić jak jej zabraknie?!
My płacimy podatki, ich firmy matki są poza granicami Polski i dochody wytransferują za granice.
 
Wszystko zawiera ustawa Dział VII Opłaty, z których wynika, że średnia gmina w Polsce za czas poszukiwania i rozpoznawania (szczelinowania próbnego min. 10 tys. m3 wody za darmo!) dostanie przy 2 letniej koncesji zaledwie ok. 10 000 zł/rok do budżetu, lub jednorazowo 20 000 zł za cały okres 2 letniej koncesji na badania i rozpoznanie.
TO NIE WYSTARCZY NA NAPRAWĘ ROZJEŻDŻONYCH DRÓG I ZNISZCZONYCH PÓL !
Gmina straci kilkakrotnie na ograniczeniu działalności gospodarczej, agroturystycznej, rolniczej i leśnej, bo tereny objęte koncesją staja się terenami górniczymi, lub zagrożonymi działalnością górniczą.
Niech politycy przestaną mamić obiecankami specustawy i emeryturami dla Polaków!
Ustawę uchwaliła obecna koalicja, nie ma takiej siły, żeby ją zmienić. Dodatkowy podatek od kopalin to również wyższe ceny na m.in węgiel i gaz, czyli jeszcze droższa energia i koszty dla polskich obywateli.
Ten gaz nie JEST JUŻ NASZ, POLSKI !!!  Jest koncesjonariusza, KONCERNÓW GLOBALNYCH W 90% !!!
Dla Polaków zostaną tony trucizn pod ziemią, które przez rozszczelnione skały będą się wiele lat wydobywać na powierzchnię wraz z metanem. Wielkie baseny z trucizną na powierzchni, parującą do powietrza. Zanieczyszczone zbiorniki wód podziemnych.
Możliwość wywłaszczania obecnych właścicieli nieruchomości przez koncerny globalne (art. 19 prawa g i g), ustanowienie dla ich działalności CELU PUBLICZNEGO, niemożność cofnięcia
i odebrania koncesji, zaistnienie nieodwracalnych skutków prawnych to najgroźniejsze zapisy ustawy. To ustawa wywłaszczeniowa – tereny koncesji obejmują ponad 1/3 kraju!!! Tak skonstruowano Ustawę, że firmy szczelinujące są bezkarne, pewne swoich zysków i braku odpowiedzialności przed społeczeństwem.
Źródło: Dz.U.Nr 163 poz.981 z dnia 9 czerwca 2011r. (art. 15,19, 33, 42, 7 w pow. z 23, 104,190,191 i inne)

Polacy muszą zatrzymać ten chory proceder.  Zacznijmy od 19 stycznia w Żurawlowie.

Nie jest to sprawa lokalna, dotyczy całej Polski, dotyczy naszego życia, zdrowia, możliwości wywłaszczeń, przewidzianych ustawą.
Apelujemy do wszystkich, którzy mogą wesprzeć protest mieszkańców Żurawlowa w dniu 19 stycznia 2012 roku, swoją obecnością. Nie dopuśćmy do bezpowrotnych skażeń i zniszczenia pięknej polskiej ziemi.
Nie dopuśćmy do zniszczenia wielu hektarów ziemi rolnej i lasów. Mamy zdrową żywność, za chwilę może być zanieczyszczona i toksyczna.
Żywność to ostatni markowy produkt Polski, który eksportujemy.

Zabraknie wody, to zabraknie żywności.
Zanieczyszczenie gruntów to embargo krajów UE i pozostałych na import polskiej żywności - to katastrofa ekologiczna i ekonomiczna Polski!
Dla gazu łupkowego są alternatywy. Możemy zgazowywać węgiel kamienny w złożu, bez chemikaliów, technologię ma Jastrzębska Spółka Węglowa. Mamy ogromne złoża geotermii, które również są zagrożone technologią szczelinowania, czyli zanieczyszczeniem cennych termalnych solanek, często o cennych walorach leczniczych. Gazu z węgla wystarczyć nam może na 2000 lat obecnego zapotrzebowania. Może zastąpić w przejściowym okresie dążenia do rozproszonej energetyki odnawialnej i kogeneracyjnej węgiel brunatny, możemy z otrzymywanego czystego CO2 robić paliwa. Geotermia gorących skał ma potencjał zabezpieczający POLSKĘ energetycznie na zawsze, technologie są znane i trzeba zacząć je stosować.
Nie ma żadnych racjonalnych przesłanek dla eksploatacji gazu łupkowego poza korupcją, która już została zdemaskowana w Ministerstwie Środowiska, PIG i firmach, które uzyskały koncesje. To zapewne wierzchołek góry lodowej, którą trzeba obnażyć do końca.
Tysiące Bułgarów protestowało przeciwko szczelinowaniu w ich kraju. SĄ ŚWIADOMYM SPOŁECZEŃSTWEM, nie ogłupionym przez polityków, pseudonaukowców i celebrytów tokujących w mediach.
W USA w związku z licznymi przypadkami zatruć, skażeń wód pitnych, śmierci i chorób osób i zwierząt, wstrzymano eksploatację, zakazano jej we Francji, wstrzymano w Niemczech, RPA (Chevron), i innych. Koncesjonariusze zagraniczni, podmioty zależne od Gazpromu i globalne koncerny paliwowe, pozbawione wszelkich skrupułów i zasad, kosztem środowiska naturalnego, Polskiej Ziemi i Polaków, chcą wydobyć gaz dla własnego zysku, zastawiając zdegradowaną ziemię.(np. Hallibarton: katastrofa w Zatoce Meksykańskiej, Chevron, np: http://ebe.org.pl/przeglad-prasy/brazylia-wyrzuci-chevron-ze-swego-kraju.html; http://zb.eco.pl/publication/powtarzajaca-sie-historia-p1506l1 , Exon Mobile, np.: http://iddd.de/fracPL3.pdf, wiele innych aspektów opisuje pan Damian Żuchowski na swoim blogu: Wolne Media)
Spotkajmy się wszyscy 19 stycznia w Żurawlowie, w gminie Grabowiec, powiat Zamość (woj. Lubelskie) ok. godz. 14-tej.  
Zamanifestujmy swój sprzeciw w dowolny sposób (plakaty, kombinezony, czy maski gazowe, transparenty z nazwami miejscowości i hasłami sprzeciwu, np.: NIE DLA GAZU ŁUPKOWEGO), każdy pomysł będzie dobry.
Miejsce zbiórki: Ochotnicza Straż Pożarna w Żurawlowie
Kontakt z organizatorami : 604235749

Do apelu załączamy materiały, dla tych którzy jeszcze nie wiedzą, czym naprawdę jest szczelinowanie hydrauliczne i zapisy nowego prawa geologicznego i górniczego. Wejdźcie na stronę iddd.de
Przeczytajcie wszystko koniecznie i zacznijcie działać
.
W imieniu organizatorów i mieszkańców Żurawlowa:
Teresa Adamska
Barbara Siegieńczuk
Medard Siegieńczuk
Andrzej Bąk
Marek Makuch
Anna Makuch

1 komentarz:

  1. najważniejsze żeby się nazbierało.
    popieram apel.

    OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"