17 cze 2013

Żurawlowo, łupki, policja wspiera koncern ChevronaPolicja kryminalizuje okolicznych protestujących. Minęło dziś 2 tygodnie od początku letniego protestu w Żurawlowie (od 2 czerwca 2013 roku).
Po obu stronach miedzy stoją namioty.

Zainteresowanie sytuacją wykazał miejscowy poseł PIS  Sławomir Zawiślak. 8 kwietnia, wystosował zapytanie nr 4264 do Ministra Środowiska. 13 czerwca odpowiedział Główny Geolog Kraju Piotr Woźniak - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska.  
Zapytanie nr 4264 można znaleźć na stronach sejmowych, ale odpowiedzi Ministerstwa Środowiska już nie. Sprawdziłem odpowiedź jest pisemna i krótka. Nie wnosi nic i nikt o niej w Sejmie nie wie, nie ma jej na stronach Sejmu i nie ma na stronie posła Zawiślaka (PiS). To jest pozorowanie wsparcia, a nie konkretne wsparcie.  

Mieszkańcy Żurawlowa i wspierający ich Francuzi są kryminalizowani przez policję.
Policja finansowana przecież z podatków tych rolników, zamiast trzymać z okoliczną ludnością, popiera amerykański koncern Chevron i zaczyna nękać protestujących.

 
Jak podaje zamosc.naszemiasto.pl  z 15 czerwca 2013 r.
W piątek przyjechali policjanci z posterunku w Miączynie, przywieźli ze sobą wezwania dla 46 osób stawienia się na posterunek policji, powiedział Andrzej Bąk, jeden z protestujących.  – Na komisariacie jest mało policjantów i wątpię by udało się przesłuchać 46 osób w ciągu jednego dnia.

Protestującym zarzuca się między innymi użycie materiałów budowlanych bez zezwolenia oraz nieusłuchanie wezwania policji.
 

Jak tłumaczą protestujący, wezwania na posterunek otrzymali, bo dotykali słupków do budowy ogrodzenia. – Gdy przedstawiciele firmy Chevron przywieźli słupki do budowy ogrodzenia, grupa protestujących wrzuciła je ponownie do samochodu, którym je przywieziono – opowiada Bąk.

– Na szczęście mamy wsparcie od osób mieszkających za granicą. Otrzymujemy sporo pozdrowień dotarły do nas nawet z południowej Afryki. Teraz wesprze nas również czeski eurodeputowany – cieszą się protestujący.


Tu kamera monitorująca protestujących: http://cam4net.pl/%7B033D343D-E010-4D3C-AE2B-4B74E3013AC4%7D?cc=1

5 komentarzy:

 1. Ciekawe co władza okupacyjna zrobi, gdy zjadą się ludzie z całej Polski?
  Te słupki z ogrodzenia to chyba nie dotykało 46 osób?
  Czy filmowiec Kowalski,filmujący na zlecenie francusko-niemieckiej telewizji arte też dostał wezwaniena policję ?

  Skoro wszyscy mieszkańcy Żurawlowa protestują, to w takim razie czy rolnik, który sprzedał grunty Chevronowi uczestniczy w tym proteście?

  Czy nie lepiej byłoby przekonać tego rolnika z Żurawlowa aby zrobił wszystko by został unieważniony akt sprzedaży Polskiej Ziemi w ręce okupanta z USA?

  OdpowiedzUsuń
 2. Mieszkańcy Żurawlowa nie widzą czy udają,
  że ich doradcami są osoby finansowane przez rząd w ramach Instytutu Obywatelskiego z Łodzi z Markiem Krydą, Adamską i Tynenskim na czele !

  A więc ten protest w Żurawlowie jest sterowany przez okupanta rządzącego Narodem Polskim!
  Jest to sterowany odgórnie opór a mieszkańcy są nieświadomi, że stanowią tylko tło, że są tylko statystami w tym filmie, który nagrywa przedstawiciel Krytyki Politycznej,w podstępnych rozgrywkach wrogów Narodu Polskiego!

  Ten zdradziecki Instytut Obywatelski z Łodzi występuje tylko o memorandum na gaz łupkowy w Polsce i o konsultacje, na których może zarobić krocie a nie chodzi im o dobro Narodu Polskiego, o odzyskanie zagrabionych bogactw naturalnych ani o wstrzymanie niszczenia Polskiej Ziemi na wskutek odwiertów!
  Dobrze wiedzą przecież na przykładzie Koalicji przeciwko odkrywkom węgla brunatnego, że nielegalnie rządzacy w Polsce, wyłonieni w wyniku fałszowanych wyborów, nie posiadający dokumentów woli Narodu Polskiego do sprawowania stanowisk i urzędów, nie biorą pod uwagę głosu Narodu Polskiego a tym bardziej prawomocnych wyników referendum tak jak np. na Ziemii Lubuskiej!
  A więc po co ta gra na uczuciach i determinacji Polaków z Żurawlowa?
  Dla wypromowania się jako nowych przywódców, sterowanych przez obecnie rządzących Naszą Polską Ziemią ,sił wrogich Narodowi Polskiemu?!  OdpowiedzUsuń
 3. NIE CHCEMY ŻADNYCH KONSULTACJI, OGŁUPIANIA RZĄDOWEGO JEDYNIE NATYCHMIASTOWYCH ZAKAZÓW DOTYCZĄCYCH RABUNKU POLSKICH BOGACTW NATURALNYCH W TYM GAZU „GŁUPKOWEGO”
  „Ze złem nie może być kompromisu.
  Nie ma mniejszego albo większego zła
  Z diabłem, ze złem się nie paktuje”
  http://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2013/02/17/abp-jedraszewski-z-diablem-sie-nie-dyskutuje/
  Abp Marek Jędraszewski: Z diabłem się nie dyskutuje
  wobroniewiaryitradycji.wordpress.com
  - Również dzisiaj jesteśmy nieustannie poddawani ogromnej presji, której celem jest to, abyśmy wyrzekli się Dekalogu i obydwóch przykazań miłości Boga i bliźniego. Dlatego też to, co dotychczas dla...

  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.facebook.com/photo.php?v=1385164825029609&set=vb.100006083134113&type=2&theater

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko prawda nas wyzwoli !
  NO to mamy trzech szatanów co minusują i przeszkadza im fakt ,ze POLSKA JEST OJCZYSTYM KRAJEM NARODU POLSKIEGO i chcieliby nas oddać w łapy belzebuba!

  No to wyłapiemy ich na ten"lep"
  POLACY, w SPOKOJU NIE DAJMY SIĘ ZDRAJCOM I OKUPANTOM !

  MÓDLMY SIĘ :BOŻE WSZECHMOGĄCY : OD POWIETRZA,GŁODU,OGNIA I WOJNY WYBAW NAS PANIE i od zła wszelkiego....
  DOŚĆ UKŁADANIA SIĘ Z DIABŁEM !!!

  DOŚĆ ogłupiających konsultacji dla biznesów agentów rządowych w interesie okupanta!

  DOŚC fałszywych petycji o meratorium i konsultacje zamiast o natychmiastowe
  zakazy grabieży POLSKICH BOGACTW NATURALNYCH!

  Polska Ziemia ma rodzić chleb dla Narodu Polskiego a nie być jednym polem wydobywczym okupanta!

  http://www.youtube.com/watch?v=pDOmwSrbQY0&feature=share
  http://www.youtube.com/watch?v=isNeFObDS8Q

  OdpowiedzUsuń

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"