24 lut 2012

Ruch oporu z Żurawlowa nie ustaje w walce.

Mieszkańcy Żurawlowa i okolic dzielnie walczą o swoją ziemię i prawo do spokojnego życia.
Protestującym towarzyszą wskazówki , podpowiedzi oraz słowa wsparcia i otuchy kierowane przez Teresę Wojda z Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi. Podjęli bardzo trudną batalię z wójtem, który reprezentuje zamiast ich interesów, interesy Chevronu, amerykańskiego koncernu wydobywawczego ropy naftowej i gazu ziemnego na tym terenie.
Oryginalnym i świetnym pomysłem grupy oporu z Żurawlowa jest wręczenie wójtowi dyplomu dezaprobaty za szczególny wkład , zaangażowanie i popieranie planów inwestycyjnych firmy Chevron.
Gratulacje za dotychczasową postawę!
Mamy nadzieję, że uda się zrealizowanie naszej podpowiedzi przekonania właścicieli gruntów do wypowiedzenia umowy dzierżawy z Chevronem, ponieważ umowa ta zawarta została w złej wierze i na więcej lat niż przewiduje ustawa na rozpoznawanie i poszukiwanie ropy naftowej i gazu ziemnego.
Życzymy powodzenia w dalszych działaniach !
Oby takie zaangażowanie stało się przykładem dla mieszkańców innych regionów.
Gorąco namawiam do wywieszania transparentów, plakatów przeciw ograbianiu i niszczeniu naszej polskiej ziemi.
Mogą to być np. napisy : STOP FRACKING, STOP CCS,
Będzie to forma wyrażenia protestu, udowadniająca całemu światu, że w Polsce istnieje niezorganizowany opór społeczny, bo tylko taki jest możliwy w warunkach wprowadzanego stopniowo systemu totalitarnego w Polsce.

W imieniu Inicjatywy Obywatelskiej Dorzecza Bzury i Słudwi
Maria Bejda
.....................................................................................................................
PUNKT... ZAPALNY

„Truciciele precz z naszej ziemi”, przekreślony w języku angielskim napis „Frack”(szczelinowanie) oraz logo firmy Chevron.

Transparent z taką treścią przynieśli w poniedziałek, 13 lutego, przed Urząd Gminy w Grabowcu mieszkańcy Żurawlowa (tu ma powstać wiertnia poszukiwawcza), Szczelatyna, Rogowa i Siedlisk. Chevron zorganizował tego dnia punkt informacyjny w sprawie wydobycia gazu łupkowego. Kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców nie chciała jednak słuchać o odwiercie, miała pytania do wójta Tadeusza Goździejewskiego. Złożyła też na jego ręce list protestacyjny, w którym sprzeciwia się wszelkim pracom firmy Chevron na terenie gminy. Dwugodzinna dyskusja w gabinecie wójta miała burzliwy przebieg. Później protestujący przenieśli się do sali konferencyjnej, gdzie przebywali eksperci. Na ścianie zawiesili wspomniany wcześniej transparent, wznosząc okrzyki: „Won z naszej ziemi”, „Nie chcemy was tutaj”.
Tekst i fot. PawC
............................................................................................................................................

Dnia 12-02-2012 o godz. 13:22 Teresa Wojda napisał(a):

Witam Pani Aniu,

Do Pani , Pani Rodziny, mieszkańców Żurawlowa i mieszkańców innych wsi Państwa Gminy kieruję serdeczne myśli wsparcia.

W obliczu następnych podstępnych, dręczących i niecnych działań w celu wprowadzenia na Wasz rodzimy teren zła w postaci złudnego bogactwa jakim jest wydobywanie gazu przez Chevron,oraz jako zjednani siłą świadomości, która daje nieprawdopodobne moce, nie ODPUSZCZAJCIE, lecz działajcie bardziej stanowczo!

Bądżcie czujni i stanowczy. Domagajcie się choćby:

  • podania podstawy prawnej na jakiej uruchomił wójt punkt konsultacyjny Chevronu w urzędzie gminy.
  • żądajcie natychmiastowej likwidacji tego punktu konsultacyjnego, jako punktu korumpującego, wobec faktu, że wy nie chcecie żadnych konsultacji z Chevronem. Chcecie by was zostawiono w spokoju.
  • żądajcie od Wójta i Przewodniczącego Rady Gminy przygotowania niezwłocznej sesji nadzwyczajnej z celem głównym podjęcia uchwały będącej stanowiskiem rady przeciwko działaniom na szkodę społeczności lokalnej przyznania koncesji na poszukiwania gazu ziemnego na terenie gminy z równoczesnym upomnieniem się, ze rada gminy jest reprezentantem interesów ogółu członków samorządu gminnego, czyli mieszkańców...
  • domagajcie się uzgodnienia treści uchwały, która by was całkowicie zadowoliła, by dano Wam spokojnie żyć.

W przypadku odmowy przez wójta podjęcia w tym kierunku działań wnioskujcie aby zrezygnował dobrowolnie z pełnionej funkcji z oczywistego powodu, że zdradził wszystkich mieszkańców, sprzeniewierzył się choćby elementarnym interesom, prawom mieszkańców do życia tak jak oni chcą i że choćby w debacie 19.01.2012 r. okazał się być rzecznikiem Chevronu zamiast tych, którzy go wybrali w wyborach.

Gdy Wójt się nie zgodzi, to oznajmiacie, że własnie rozpoczynacie działania o odwołanie go ze stanowiska zbieraniem podpisów pod wnioskiem o referendum o odwołanie wójta z funkcji.

Tu chodzi o wasze życie i życie waszych dzieci i przyszłych pokoleń.

W takich okolicznościach nie pertraktuje się, nie układa z wrogiem, okupantem, lecz staje stanowczo na SWOIM i BRONI SIĘ SWEGO.

Nie jesteście sami.

Polski Obywatelski Ruch Oporu został właśnie zainicjowany 19.01.2012 r. w Waszej choć, małej lecz WIELKIEJ mądrością wsi.

Miejcie świadomość, odczujcie poparcie i wsparcie całej zagrożonej Polski.

Pozdrawiam serdecznie

Teresa Wojda

PS.

Załączam zaproszenie wystosowane przez Braci Kaszubów.

Szczególnie polecam:

http://dakowy.nowyekran.pl/post/51208,gdy-toczy-sie-wojna-przeciwko-polsce-polacy-maja-sie-bronic

http://zenobiusz.wordpress.com/2012/02/24/gaz-lupkowy-jak-to-sie-robi-w-polsce-fracking-in-poland/

http://www.stachurska.eu/?p=6888

MB

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga! w razie trudności w opublikowaniu komentarza np. anonimowo, (patrz pod "wybierz profil..") proszę kommentować e-mailem na adres webmaster@iddd.de z zaznaczeniem "jako komentarz"